ŽOK Rovinj - Mladost 0:3 (21:25, 22:25, 22:25)

Napisao: - Datum objave: Utorak, 08 Prosinac 2015 15:00

Usprkos uvjerljivom porazu rovinjske su odbojkašice odlično odigrale susret protiv zagrebačke Mladosti. Na njihovu i žalost vjernih im navijača, u završnici setova, posebno drugog i trećeg, nedostajalo im je i malo sreće da dobru igru okrune barem jednim osvojenim setom.

Gošće iz Zagreba otvaraju susret vodstvom 3:0 na serviranje Vrbanc, nakon čega domaće igračice as poenom Rupčić uspijevaju preokrenuti rezultat na 13:10. Poslije nekoliko poravnanja kapetanica Jurišić svojim servama te Lukić i bivša rovinjska igračica Božić u bloku donose prevagu gošćama koje osvajaju prvi set. Rovinjske su se odbojkašice probudile i u drugi set kreću odlučnije te preko Černjeke, Cvitić, Radunić i poletne Rupčić vode 11:9. Kod rezultata 16:14 razigrana Lena Radunić prisiljava trenera gostiju Eda Kleina na minutu odmora, ali Sanja Cvitić dovodi Rovinjke u vodstvo 21:18. Izgledalo je da slijedi izjednačenje u setovima, ali Valentina Vrbanc servisima “razbija” rovinjski prijem i Zagrepčanke serijom 4:0 prelaze u vodstvo i osvajaju i drugi set. Poenima Ćosić i Cvitić povele su Rovinjke 11:7, nešto kasnije preko Černjeke i Ćorić 16:11 u trećoj dionici. No, ni to nije bilo dovoljno za set. Gošće izjednačuju na 18:18 i potom su još jednom koncentriranije u završnici, pa iz Rovinja odlaze sa sva tri boda. Susret smo odigrali puno bolje nego u Zagrebu, ali nismo uspjeli na vrijeme zatvoriti naše slabosti na prijemu - ističe trener Samuel Benussi. - Uz malo više agresivnosti mogli smo učiniti mnogo više, pogotovo u finišu drugog i trećeg seta. Još jednom smo pokazali da se znamo nositi i s jačim protivnicima. Bila je to prilika da pobliže upoznamo protivnika koji s nama igra završnicu Kupa, dok je nama puno bitnija utakmica za tjedan dana u Vukovaru. Usprkos porazu čestitam mojim igračicama na dobroj igri, nažalost sreća nam je okrenula leđa - zaključio je Benussi.

ROVINJKE IPAK NISU ZAUSTAVILE MLADOSTAŠICE
Sreća okrenula leda
Rovinj - Mladost 0:3 (21:25, 22:25, 22:25) Dvorana Gimnasium. Gledatelja: 200. Suci: Bojan Brlas, Domagoj Niessner (oba Rijeka). ROVINJ: Cvitić, Rupčić, Ćopić, Ćosić, Radunić, Chrizmanich, Selimović, Ćorić, Černjeka, Todorović (L). MLADOST: Čulo, Perić, Cvetnić, Mlinar, Božičević (L), Lukić, Božić, Vrbanc, Jurišić, Strunjak, Vugec.
Rezultati 9. kola: Rovinj - Mladost 0:3, Vinkovci – Vukovar 0:3, Dubrovnik - N. Gradiška 0:3, Pore_ - M. Kaštela
Vinkovci 9 3 6 13:21 9
Dubrovnik 9 0 9 1:27 0 Sljede_e kolo (12. i 13. prosinca): Mladost - Pore_, Vukovar - Rovinj, M. Kaštela - Dubrovnik, Vinkovci - N. Gradiška.