Odbojkaši Rovinja razočarali u derbiju začelja

Napisao

Rovinj - Mursa 1:3 (17:25, 25:23, 15:25, 22:25).
Da u redovima Rovinja nešto ne štima bilo je očito na kraju kad su svi igrači pognute glave napustili parket u trenucima dok suci nisu još došli niti do zapisničkog stola

Susret 11. kola Prve A lige odbojkaša: Rovinj - Mursa 1:3 (17:25, 25:23, 15:25, 22:25). Dvorana Gimnasium.

Gledatelja: 50. Suci: Milan Rajković, Domagoj Nissner (oba Rijeka).

ROVINJ: Ličina, Preden, Sponza, Hrelja, V. Poropat, Vincek, Trani, A. Poropat, Ilić, Janko (L), Mostahinić, Čičković.

MURSA: Kepčija, Suk, J. Šućur, Marošević, Oršolić (L), K. Šućur, Stanković, Benc, Brčić, Kišasondi, Jurić.

Derbi začelja Prve A lige odbojkaša u potpunosti je pripao gostima iz Osijeka koji su kudikamo motiviraniji ušli u susret i u potpunosti nadigrali Rovinjce koji se nisu ni oznojili, misleći valjda da će rezultat u odlučujućem ogledu u borbi za ostanak doći sam od sebe. Upravo kad su domaći igrači trebali najviše potegnuti, razočarali su i sami sebe i svoje malobrojne navijače u dvorani Gimnasium te su se porazom oprostili od dosta tmurne jeseni. Igrači Murse već su u prvom setu pokazali bolju i zreliju igru i upravo se pobjedom u Rovinju izvukli za poraz od Gorice u prošlom kolu. Vrlo su brzo igrači s Drave predvođeni bivšim rovinjskim igračem Markom Kepčijom poveli 20:14 i potom vrlo brzo dobili prvi set. U drugom setu igrači Rovinja su poveli 2:0 i tu su početnu prednost na koncu “doteglili” do same završnice. Vodili su 23:19 i 24:21 igrači trenera Paola Markulina da bi si potom sami zakomplicirali život i dozvolili Osječanima da dođu na poen zaostatka, ali su potom ipak sretno i spretno poravnali rezultat u setovima. Međutim ta je završnica pokazala gostima da domaćin dosta luta u svojoj igri, da nema kvalitetnog prijema servisa niti bloka, pa su pojačali ritam. Poveli su Osječani 3:0, ali na serviranje Ilića Rovinjci dolaze na poen razlike, 5:6. Tada Suk, Jurić i Kepčija čine seriju poena i na semaforu svijetli 7:12. Umjesto da tada igrači Rovinja pokažu malo više živosti, gosti ubacuju u petu brzinu i nakon vodstva 19:12 potpuno zasluženo dolaze do 2:1 vodstva u setovima. Iako je još uvijek tinjala nada u preokret, jer su u četvrtom setu Rovinjci vodili 20:17 as poenom Čičkovića, Osječani vrlo brzo poravnaju na 21:21 preko Kepčije koji je potom sa suigračima odnio sva tri boda u Osijek. Da u redovima Rovinja nešto ne štima bilo je očito na kraju kad su pognute glave svi igrači napustili parket u trenucima dok suci nisu još došli niti do zapisničkog stola. Sva je sreća što slijedi pauza do 23. siječnja kad se igraju preostala tri susreta prvog dijela prvenstva.

Rezultati 11. kola: Rovinj - Mursa 1:3. Danas: Šibenik - Mladost, Centrometal - Sisak. Gorica - Mladost MK (12.