SJAJAN VIKEND IZA ROVINJSKIH DELFINA Kući se vratili s 56 odličja, pravom nastupa na Prvenstvu Hrvatske i 5 novih regionalnih prvaka

Napisao: - Datum objave: Ponedjeljak, 27 Srpanj 2020 09:36

!!!Manuel Herak ČETVEROSTRUKI REGIONALNI PRVAK,  Matija Mužina, Dino Crnkovic I Toni Crnković DVOSTRUKI REGIONALNI PRVACI, KATIA BRUNETTI REGIONALNA PRVAKINJA U KATEGORIJI KADETA, PLIVAČKI KLUB DELFIN BOGATIJI ZA 56 INDIVIDUALNIH ODLIČJA, 8 PLIVAČA OSTVARILO PRAVO NASTUPA NA DRŽAVNOM PRVENSTVU HRVATSKE!!!

U Rijeci je, nakon prisilne petomjesečne pauze zbog COVID19 situacije, 24., 25. i 26.7.2020. održano prvo službeno plivačko natjecanje. Regionalno natjecanje Regije 2 održano je pod strogim epidemiološkim pravilima i bez gledatelja a trajalo je tri dana i održalo se kroz pet dijelova. U petak, 24.7.2020. popodne odrađeno je Regionalno natjecanje za mlađe kadete i početnike. Na tom natjecanju nastupilo je 8 plivača Plivačkog kluba Delfin (7 mlađih kadeta Ivan Jančić, Nikolas Krevatin, Teo Morožin, Vili Benussi, Arsen Skopjak Veggian, Daria Lovaković, Greta Labinjan i 1 početnica Petra Jančić). Svi plivači uspješno su odradili natjecanje isplivavši svoje osobne rekorde.

Ivan Jančić vratio se u Rovinj sa 100%tnim učinkom. Ivan Jančić je u 4 individualne discipline osvojio 4 odličja (1 srebro i 3 bronce) i isplivao 4 osobna rekorda.

Plasman među prvih pet u Regiji 2 u kategoriji početnica ostvarila je Petra Jančić koja je bila četvrta u disciplini 50 slobodno i peta u disciplini 50 prsno.

U subotu, 25.7.2020. su se održala prva dva dijela Regionalnog natjecanja za dobne skupine (kategorije od kadeta do seniora).

Iz Plivačkog kluba Delfin natjecanju je pristupilo 15 plivača (Matija Mužina, Manuel Herak, Luka Culi, Dino Crnović, Toni Crnović, Dean Maružin, Erik Benussi, Nikka Brajković, Lana Jeremić, Petra Mužina, Laura Jančić, Dora Đukić, Hannah Santin, Katia Brunetti i Lucija Laginja).

U oba subotnja dijela su svi plivači su isplivali osobne rekorde. Uz osobne rekorde neki su isplivavali limite za nastup na Državnom Prvenstvu Hrvatske, oni odvažniji su osvajali odličja a oni najodvažniji su se okitili titulama Regionalnih prvaka.

Klasične podjele odličja i penjanje na postolje nije bilo iz epidemioloških razloga.

U nedjelju, 26.7.2020. dorađena su druga dva dijela Regionalnog natjecanja za dobne skupine (kategorije od kadeta do seniora).

U nedjelju je natjecanju pristupilo 16 plivača (Matija Mužina, Manuel Herak, Luka Culi, Dino Crnović, Toni Crnović, Dean Maružin, Ivan Jančić (VK), Erik Benussi, Nikka Brajković, Lana Jeremić, Petra Mužina, Laura Jančić, Dora Đukić, Hannah Santin, Katia Brunetti i Lucija Laginja).

I u nedjelju su plivači Plivačkog kluba Delfin, iako vidno umorni od velikog broja utrka, plivali osobne rekorde, limite za nastup na Državnom Prvenstvu Hrvatske, osvajali odličja i kitili se titulama Regionalnih prvaka, dio njih i višestruko.

REGIONALNI PRVACI:

Junior

Matija Mužina

  • disciplina 200 prsno, kategorije juniora, mlađih seniora i apsolutna
  • disciplina 100 prsno, kategorija juniora

Mlađi junior

Manuel Herak

  • disciplina 200 mješovito, kategorije mlađi juniori, juniori, mlađi seniori, apsolutna
  • disciplina 100 leđno, kategorija mlađi juniori
  • disciplina 100 slobodno, kategorija mlađi juniori
  • disciplina 200 leptir, kategorija mlađi juniori, juniora, mlađi seniori i apsolutna

Kadet Dino

Dino Crnkovic

  • disciplina 200 slobodno, kategorija kadeti
  • disciplina 100 slobodno, kategorija kadeti

Kadet

Toni Crnković

  • disciplina 100 leđno, kategorija kadeti

Kadetkinja Katia Brunetti

  • disciplina 200 leptir, kategorija kadetkinje

Juniorska štafeta u sastavu Toni Crnović, Matija Mužina, Manuel Herak, Dino Crnković

disciplina 4 x 100 mješovito, kategorija juniori, mlađi seniori, apsolutna

OSVAJAČI ODLIČJA:

Mlađa seniorka

Nikka Brajković

  • disciplina 50 leptir, 2. mjesto, kategorija mlađe seniorke i 3. mjesto apsolutna
  • disciplina 200 leptir, 3. mjesto, kategorija mlađe seniore i apsolutna
  • disciplina 50 leptir, 3. mjesto, kategorija mlađe seniorke

Junior Matija Mužina

  • disciplina 100 prsno, 2. mjesto kategorija mlađi seniori i apsolutna
  • disciplina 50 prsno, 2. mjesto kategorija mlađi seniori, 3. mjesto, apsolutna

Juniorka

Lana Jeremić

  • disciplina 50 prsno, 2. mjesto, kategorija juniorki, 3. mjesto, kategorija mlađih seniori i apsolutna

Mlađi junior Manuel Herak

  • disciplina 100 leđno, 2. mjesto kategorija juniori i 3. mjesto mlađi seniori i apsolutna
  • disciplina 100 slobodno, 2. mjesto kategorija juniori i 3. mjesto kategorija mlađi seniori i apsolutna
  • disciplina 50 slobodno, 2. mjesto, kategorija juniora

Mlađa juniorka

Petra Mužina

  • disciplina 200 leptir, 3. mjesto kategorija mlađe juniorke i juniorke

Kadet Dino Crnković

  • disciplina 100 leđno, 2. mjesto kategorija kadeti
  • disciplina 200 leptir, 2. mjesto kategorija kadeti
  • disciplina 100 leptir, 2. mjesto, kategorija kadeti

Kadet Toni Crnković

  • disciplina 200 slobodno, 2. mjesto kategorija kadeti
  • disciplina 100 slobodno, 2. mjesto kategorija kadeti
  • disciplina 100 prsno, 3. mjesto, kategorija kadeti

Mlađe juniorska štafeta u sastavu

Laura Jančić

Dora Dukic

, Petra Mužina i Hannah Santin

  • disciplina 4 x 100 mješovito, 3. mjesto, kategorija mlađe juniorke
  • disciplina 4 x 100 slobodno, 3. mjesto kategorija mlađe juniorke

ISPLIVALI LIMITE ZA NASTUP NA DRŽAVNOM PRVENSTVU:

Matija Mužina, Manuel Herak, Dino Crnović, Toni Crnović, Nikka Brajković, Petra Mužina, Laura Jančić, Dora Đukić.

Pročitano 8 puta