Ponedjeljak, 25 Travanj 2016 11:11

NK LOŠINJ - NK ROVINJ 3:1

Napisao

Jedanaest bodova, u korist Lošinja, dijelilo je dvije momčadi uoči ovog kola, što je samo po sebi nametnulo otočanima status favorita u današnjoj utakmici. Znalo se da će u veznom redu domaćima nedostajati kartonirani A. Mrvac i Gršković, no i alternativna rješenja pokazala su se sasvim dobrima i "plela mrežu" kakva krasi lošinjski sastav u proljetnom dijelu.

Već se činilo da ipak neće biti pogodaka u prvom dijelu, kada je uporni Josip Jerneić u mrtvom kutu izborio loptu i zavrnuo je u šesnaesterac gdje je posao odradio Mario Faflja, jedan od zaslužnijih za današnje bodove Lošinja.

U jedanaestoj minuti nastavka strijelac je i sam Jerneić - boraveći posred kaznenog prostora, primio je loptu s lijeve strane, te je zavaljao po zemlji u suprotni kut - s tako preciznim udarcem teško bi izašao na kraj i iskusniji vratar od mladoga Filipa Peruška.

Umalo je Rovinj došao do brzog odgovora, no udarac Nevena Špiranca u 58. minuti zaustavila je greda. Boško Babić nije dozvolio da i ova utakmica prođe bez njegova pogotka, pa je u 64. minuti s dvadesetak metara pronašao nebranjeni djelić Peruškove mreže - 3:0.

Na kraju su i "kanarinci" iz Rovinja došli do pogotka, "zakucao" je Špiranac - lopta se od grede odbila iza gol-crte. Potom je još i Jerneić imao dobar pokušaj, s ruba kaznenog prostora pokušao je prebaciti Peruška, koji se krajnjim naporom ipak dokopao lopte. To nije pokvarilo dojam, raspjevani su navijači domaćih pozdravili trobod.