VK Delfin - Galeb MR 13:12

Napisao: - Datum objave: Četvrtak, 12 Svibanj 2016 11:19

Konačno su rovinjski vaterpolisti dočekali prvi susret u ovom prvenstvu na svom bazenu, pa su pred svojim navijačima više nego zasluženo svladali čvrste goste iz Makarske. Od početka je bila lijepa i dopadljiva igra u kojoj su domaćini pokazali više te u 4. minuti golom mladog Poropata poveli i podigli gledatelje na noge. Dobro uigrani gosti preko iskusnih Marinovića i Kaleba, koji su bili najveća opasnost za “delfine”, uspjeli su poravnati omjer do kraja prve četvrtine.

Nakon vrlo dramatične druge četvrtine mladi “delfini” na odmor su otišli s dva gola prednosti, zgodicima Cara i Paparića. Dosta brzo nakon odmora igrači Galeba uzvraćaju i poravnavaju rezultat. Imali su Rovinjci vodstvo 10:7, no dopustili su da Marinović i Kaleb s dva gola unesu neizvjesnost u završnicu. Smogli su “delfini” snage i minutu prije kraja preko Saftića došli do pobjede i dragocjenih bodova.

VATERPOLO: PRVA B LIGA

Delfin - Galeb MR 13:12

Utakmica 12.n kola: Delfin - Galeb MR 13:12 (2:2, 5:3, 3:5, 3:2). Bazen Delfina. Gledatelja: 120.

Suci: Franković i Milković (oba Rijeka).

DELFIN: Čubranić, Brajnović, Bogdanović, Sušanj 1, Kotešić, Stupin, Car 1, Paparić 4, Saftić 2, Barač 4, Petrić, Hraste, Komadina, Poropat 1.

GALEB MR: Matić, Lalić 1, Antunović, Kuzmanić, Drobac, Sumić 1, Štimac, Bašić, Čuljak, Marinović 5, Kaleb 5.

Igrač više: Delfin 8/2, Galeb MR 7/3. Peterci: Delfin 2 (1), Galeb MR 1 (1).