NK RUDAR - NK ROVINJ 4:2

Napisao: - Datum objave: Utorak, 24 Svibanj 2016 19:42

Fantastičan istarski derbi za gledatelje. Utakmica s puno prigoda i dinamične igre započeta je u tužnom tonu, minutom šutnje za prerano preminulog riječkog suca Greguricu.

Rudar je u vodstvo stigao u 33. minuti kada kapetan Igor Juričić vara Budicina i pogađa suprotni kut za 1:0. Samo tri minute kasnije rovinjski „dragulj“ Luka Matošević se oslobađa čuvara, a nakon što mu Vozila brani prvi udarac, iz „popravnog“ izjednačava na 1:1.

A onda, vjerojatno najljepši trenutak utakmice. Matošević je iskoristio grešku Bilića i „protutnjao“ lijevom stranom te centrirao na drugu vratnicu gdje Neven Špiranac rijetko viđenim volejem dovodi Rovinježe u vodstvo.

No, na predah se odlazi u egalu jer u posljednjoj minuti prvog dijela Denić leti u „prazno“ na jedan korner Mehića, a Antonio Načinović glavom pogađa za 2:2.

Slična situacija, samo ovog puta nije Denić ništa kriv, dogodila se u 65. minuti – korner Mehića u gol „sprema“ Načinović za 3:2.

I onda, u drugoj minuti nadoknade božica sreće je nagradila neumornog Ivana Macana kada je jedan njegov udarac „dirao“ nekog od Rovinježa, prevario Denića i okončao u mreži za 4:2.

Gradski stadion. Gledatelja: 100

Sudac: Zoran Mijatović (Pula)

Strijelci: 1:0 Juričić (33), 1:1 Matošević (36), 1:2 Špiranac (43), 2:2 Načinović (45), 3:2 Načinović (65), 4:2 Macan (90+2)

Žuti kartoni: Maksenčuk, Stepčić (Rudar), Pamić, Cvijetić, Denić, Belli (Rovinj)

RUDAR: Vozila, Načinović, Jajčević, Škopac, Macan, Juričić, Stepčić, Ivanović (70 Bucul), Maksenčuk, Mehić, Bilić (86 Licul)

ROVINJ: Denić, Ćosić, Cvijetić (76 Perković), Budicin, Maružin, Špiranac, Belli, Tanković, Pamić (86 Lovrić), Matošević, Stojanov (56 Šverko)

Rezultati 29. kola: Nehaj - Halubjan 1:2, Grobničan - Naprijed 1:2, Orijent 1919 - Funtana 1:0, Buje - Crikvenica 0:0, Vinodol - Lošinj 3:0, Jadran - Lokomotiva 4:2, Rudar - Rovinj 4:2, Mladost - Otočac 5:0.

Jadran 29 17 9 3 56:25 60

Grobničan 29 14 11 4 59:34 53

Naprijed 29 13 8 8 39:32 47

Funtana 29 12 10 7 46:26 46

Lošinj 29 13 7 9 44:37 46

Lokomotiva 29 12 8 9 48:31 44

Vinodol 29 11 10 8 42:39 43

Orijent 1919 29 11 7 11 40:42 40