Raša 1938 - Mladost 2:3

Napisao: - Datum objave: Srijeda, 01 Lipanj 2016 09:02

RAŠA - Gradski stadion. Gledatelja 50. Sudac: Sandi Orbanić (Žminj). Pomoćnici: Tenčić (Pazin) i  Budak (Gologorica). Strijelci: 0:1 Debeljak (10’), 1:1 Čekić (33’), 1:2 Pranjić (66’), 2:2 Mulavdić (73’), 2:3 Đuričić (89’). Žuti karton: Debeljak (Mladost).

RAŠA 1938: Gužvić (od 5. Barat), Mujačić, Mujanović, Miskić, Valenta, Žagar, Čekić, Hrelja, Zakomac, Škrijelj (od 46. Suljić), Mulavdić.

MLADOST: Moscatello, A. Pokrajac, Cvitić, Blažević (od 67. Roce), Pranjić (od 90. Šubarić), Ranković, Đuričić, Matić, Licardo, Debeljak (od 88. Andrić), M. Pokrajac.

LABIN - Vinežani su u pretposljednjem kolu prvenstva odigrali neriješeno protiv momčadi Svetog Lovreča, taman onoliko koliko im je bilo dovoljno da potvrde obranu naslova prvaka u Drugoj ŽNL centar. Poveli su domaći golom Krasnićija iz kaznenog udarca, ali je sve pred kraj utakmice u egal vratio Anton Matošević. Imali su gosti još nekoliko dobrih prilika da upropaste predviđeno domaće slavlje, ali u tome nisu uspjeli. Nakon završetka utakmice pehar namijenjen prvacima, Vinežanima je predao član IO-a NSŽIja Boris Fornažar. Veliki korak unazad napravili su nogometaši iz Raše koji su u samoj završnici poraženi od Mladosti, pa će priliku za ulazak među pet najboljih koji će dogodine igrati u jedinstvenoj Drugoj ŽNL morati tražiti u direktnom dvoboju s momčadi Purisa. Puris je, iako oslabljen, uspio pobijediti u Viškovićima golom Šegona i kupiti sebi priliku da možda osvoje i četvrto mjesto u ligi. To mjesto trenutno drži momčad Poleta koja je u posljednjoj utakmici ovogodišnjeg prvenstva osvojila važna tri boda pobijedivši Kaštelir Labince. Nakon rezultatskog egala nakon prvih 45 minuta, u samo sedam minuta nastavka, u razdoblju od 62. do 69. minute, momčad Poleta postigla je čak četiri gola i riješila pitanje pobjednika. Usto i njihov igrač Goran Gulin je s dva nova pogotka došao na korak do osvajanja naslova najboljeg strijelca. U lokalnom derbiju u Rapcu domaćini nisu imali popusta prema Plominjanima i uvelike ih udaljili od ulaska u Drugu ŽNL. Nakon golova Miletića i Simića, trenutak odluke dogodio se sredinom drugog dijela kad je Murat pogodio vlastitu mrežu za pobjedu Rapčana.  Vrlo značajnu pobjedu ostvarili su nogometaši Kanfanara u Taru, čime su sebi kupili priliku da se pobjedom u posljednjem kolu ipak uguraju u viši rang natjecanja.