NK Rovinj - NK Jadran 2:2

Napisao: - Datum objave: Četvrtak, 02 Lipanj 2016 09:12

Rovinj - Jadran 2:2 (2:2). Istarski derbi starih rivala završio je miroljubivo i pored toga što su gosti iz Poreča nekoliko kola prije kraja osigurali prvo mjesto, dok su “kanarinci” strahovali za ostanak do posljednje minute. Na koncu su osvojili željeno 14. mjesto

ROVINJ - Igralište Valbruna III. Gledatelja: 200. Sudac: Tomislav Frlan (Podhum) - 7,5. Pomoćnici: Merle (Rijeka), Kulaš (Mošćenička Draga).

Strijelci: 0:1 Dujanić (19’), 1:1 Matošević (23’), 1:2 Dujanić (34’), 2:2 Špiranac (36’-11 m).

Žuti kartoni: Hasanbegović (Rovinj), Banić, Pelizzer (Jadran).

ROVINJ: Denić 6,5, Ćosić 6, Šverko 6, Budicin 6,5, Maružin 7, Špiranac 7, Tanković 7, Mataja 6, Matošević 6,5, Stojanov 6 (od 80. Perković -), Hasanbegović 6.

JADRAN: Mihalić 6,5, Lisec 6,5, Banić 6,5, Pelizzer 6,5, Ereiz 7, Šumić 6,5, Šoškić 6 (od 63. Kepčija 6), Tikaš 6,5, Dujanić 7,5, Banko 7 (od 78. Temaj -), Videkić 7 (od 63. Šendula 6).

Istarski derbi starih rivala završio je miroljubivo i pored toga što su gosti iz Poreča nekoliko kola prije kraja osigurali prvo mjesto, dok su “kanarinci” strahovali za ostanak do posljednje minute. S dosta nestrpljenja čekao se rezultat iz Viškova gdje su gostovali igrači Mladosti iz Fažane, koji bi u slučaju pobjede imali bolju gol razliku od Rovinjaca.

Ovako su Rovinjci osvojili 13. mjesto koje im osigurava ostanak i ukoliko ligu napuste tri kluba.

Počelo je s dosta nadmudrivanja između dva 16-terca i tek u 16. minuti je prvu priliku imao domaćin preko Ćosića, koji je iz povoljne prilike loptu poslao pravo u ruke vratara Mihalića. Hladan tuš za igrače i navijače Rovinja uslijedio je u 19. minuti kad je Videkić lijepo uposlio iskusnog “lisca” Dujanića koji je spretno matirao nemoćnog Denića. Za poravnanje se pobrinuo mladi i razigrani Luka Matošević koji se oslobodio svojih čuvara i s petnaestak metara poslao loptu u same rašlje. Samo koji minut kasnije Banko je bio u prilici, ali

lopta na sreću “kanarinaca” završava koji centimetar kraj gola. U 34, minuti slobodan udarac s 20 metara od gola Rovinja izveo je David Dujanić i ponovno donio prednost Jadrana. Dvije minute kasnije Banić je nesmotreno u svom 16-tercu srušio Maružina, a sudac Frlan koji je bio u blizini je odmah pokazao na bijelu točku. Siguran izvođač bio je iskusni Neven Špiranac koji je loptu poslao u jednu, a vratara Mihalića u drugu stranu.

U nastavku su igrači Rovinja pokazali više agresivnosti i stvorili nekoliko povoljnih prilika. U 62 minuti Špiranac je glavom loptu poslao kraj gola, a to isto je u 65. minuti učinio i Ereiz.

Pehar Porečanima

U dosta dopadljivoj i otvorenoj igri šansu je u 77. minuti propustio Sumić, a dvije minute kasnije i Špiranac je

bio neprecizan. Veliku šansu imali su domaćini u 79. minuti kad je Špiranac uposlio Maružina, ali ovaj nije bio dovoljno precizan. Remi je na kraju bio realan ishod jedne dobre utakmice na kraju prvenstva.

Nakon sudačkog zvižduka povjerenik Međužupanijske lige Rijeka Branko Ivetić predao je pehar za prvo mjesto kapetanu Jadrana Franji Erezu.

Rezultati 30. kola: Rovinj - Jadran 2:2, Funtana – Grobničan 3:1, Halubjan - Mladost 1:1, Otočac - Rudar 3:0, Lošinj - Buje 6:3, Lokomotiva - Vinodol 6:1, Crikvenica - Orijent 1919 4:2, Naprijed - Nehaj 2:1.

Jadran 30 17 10 3 58:27 61

Grobničan 30 14 11 5 60:37 53

Naprijed 30 14 8 8 41:33 50

Funtana 30 13 10 7 49:27 49

Lošinj 30 14 7 9 50:40 49

Lokomotiva 30 13 8 9 54:32 47

Vinodol 30 11 10 9 43:45 43

Orijent 1919 30 11 7 12 42:46 40