×

Napomena

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Izradi galeriju slika plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/359

DVA MLAĐA JUNIORA PK DELFINA NA POSTOLJU PRVENSTVA HRVATSKE U DISCIPLINI 100 m PRSNO

Napisao: - Datum objave: Ponedjeljak, 25 Srpanj 2016 09:12

U Zagrebu je proteklog vikenda od 21. do 24.7.2016. održano Drzavno prvenstvo Hrvatske u plivanju. U konkurenciji više od 500 plivaca iz 31 kluba iz Republike Hrvatske nastupilo je i 9 plivaca PK Delfina.Junior Luka Triska, ml.juniori Anteo Lakovic i Mario Ban, kadeti Matija Muzina i Luca Lakovic, ml.kadet Manuel Herak, pocetnici Dino i Toni Crnkovic, ml. juniorka Nikka Brajkovic. Plivači su nastupili u 19 individualnih utrka i 6 stafetnih utrka te su ostvarili izvanredne rezultate.U individualnim utrkama najbolji rezultat postigao je Anteo Lakovic osvojivši srebrnu medalju u disciplini 100 m prsno. Anteo je osim toga ostvario 1 B finale i 2 C finala, 6. mj na 100 leptir, 11. mj. na 200 mjesovito i 100 slobodno. Ukupno je isplivao 11 utrka u 4 dana natjecanja.Mario Ban bio je brončani u disciplini 100 m prsno, a ostvario je 2 B finala, 4. mj. na 200 prsno, 12. mj. na 50 slobodno i 18. mj. na 100 slobodno. Ukupno je isplivao 10 utrka u 4 dana natjecanja.Matija Muzina ostvario je 1 C finale, 4. mj na 200 i 5. mj. na 100 prsno, 20. mj na 200 slobodno i 41. mj. na 100 slobodno. Ukupno je isplivao 11 utrka u 4 dana natjecanja.Luca Lakovic plasirao se na 9. mj. na 100 ledno, 10. mj. na 200 ledno, 17. mj. na 200 mjesovito i 19. mj. na 100 prsno i ukupno isplivao 9 utrka u četiri dana natjecanja.Luka Triska zauzeo je 12. mj. na 50 ledno i 14. mj. na 100 ledno, dok je Nikka Brajkovic bila 22. na 100 leptir.U stafetnim utrkama najbolji plasman ostvarila je ml. juniorska štafeta 4x100 mješovito u sastavu Luca Laković, Mario Ban, Anteo Laković i Matija Mužina plasiravši se na 6. mjestu, dok je juniorska štafeta 4x200 slobodno u sastavu Anteo Laković, Mario Ban, Luka Triska i Matija Mužina zauzela 7. mjesto. Ml. juniorske štafete 4x200 slobodno i 4x100 slobodno u sastavu Anteo Laković, Mario Ban, Matija Mužina i Luca Laković bile su 9. Kadetska štafeta 4x100 slobodno u sastavu Matija Mužina, Luca Laković, Manuel Herak i Dino Crnković plasirala se na 13. mjestu, a kadetska štafeta 4x100 mješovito u sastavu Luca Laković, Matija Mužina, Manuel Herak i Toni Crnković bila je diskvalificirana.U ukupnom, ekipnom poretku plivači PK Delfina zauzeli su 20. mjesto od 31 kluba sa osvojena 102 boda.Po prvi puta u povjesti kluba je PK Delfin na Državnom prvenstvu imao dva plivača na postolju u istoj disciplini.