Ponedjeljak, 10 Listopad 2016 11:49

Rovinj i Pazinka na Valbruni podjelili bodove

Napisao

U istarskom derbiju na Valbruni, Rovinj i Pazinka odigrali su 1:1. Počeli su Rovinjci sa ranom prilikom Špiranca koji je presjekao jednu loptu, izašao sam ispred Funčića i oklijevao pa je prigoda za vodstvom propala.

U prvih desetak minuta pokušali su izvana udarcima Pamić i Ruba ali je Funčić bio priseban.  Prva opasnija prilika pred vratima domaćina donijela je vodstvo Pazinci kad je precizan bio Batel a nedugo nakon toga gosti su ostali sa igračem manje nakon isključenja Levaka. Bude se nakon toga ponovno domaćini ali bez prave prilike a u zadnjoj minuti prvog dijela Batel još jednom izlazi sam pred Pavlića, no ovog puta domaći vratar spašava svoju mrežu.

U nastavku Rovinjci su dominirali a kada je u 60-oj minuti opravdano isključen još jedan gostujući igrač, domaćinu  su se širom otvoreila vrata ka pozitivnom rezultatu. No, jedino je Perković uspio izjednačiti i unatoč dominaciji do pobjede domaćin nije stigao. "Čudna utakmica. Imali smo sve a dobili smo ništa. Nismo reagirali kako treba nakon što smo bili u brojčanoj prednosti.

Gost se fanatično branio i uspio obraniti nešto što se činilo nemogućim i na tom zasluženom bodu mogu im samo čestitati. Možemo sad žaliti nad prolivenim al' od toga nema ništa. Treba ići dalje i današnje bodove probati nadoknaditi negdje u gostima. Po mogućnosti već u subotu" rekao je nakon susreta, trener Zoran Peruško. Rovinj: Pavlić, Jozić, Hasanbegović, Bobić (od 32. Pamić M.), Baltić, Perković, Tanković, Pamić A., Ruba (od 71. Matošević), Špiranac (od 80. Ćosić), Maružin

Rezultati 7. kola: Rovinj - Pazinka 1:1, Rudar - Funtana 4:0, Mladost - Lošinj 4:2, Otočac - Crikvenica 1:1, Naprijed - Orijent 1919 1:3, Vinodol - Halubjan 1:4, Nehaj - Grobničan 1:2, Lokomotiva - Cres 2:0.

Lošinj 7 5 0 2 12:7 15 Naprijed 7 4 2 1 16:5 14 Vinodol 7 4 2 1 9:7 14 Halubjan 7 3 3 1 14:5 12 Cres 7 4 0 3 9:11 12 Rudar 7 3 2 2 12:7 11 Pazinka 7 3 2 2 13:10 11 Rovinj 7 3 2 2 9:9 11 Orijent 1919 7 3 1 3 11:8 10 Mladost 7 3 1 3 14:17 10 Crikvenica 7 2 2 3 11:11 8 Grobničan 7 2 1 4 15:17 7 Otočac 7 2 1 4 6:16 7 Nehaj 7 2 0 5 6:11 6 Funtana 7 1 2 4 6:14 5 Lokomotiva 7 1 1 5 3:12 4 Sljedeće kolo (15. listopada, 15.30): Pazinka - Mladost, Funtana - Nehaj, Halubjan - Rudar, Orijent - Rovinj, Crikvenica - Cres, Grobničan - Lokomotiva, Lošinj - Vinodol, Otočac - Naprijed.