ŽOK ROCKWOOL - POREČ 3:2

Napisao: - Datum objave: Srijeda, 07 Prosinac 2016 12:43

IZNENAĐENJE U SUPERLIGI ODBOJKAŠICA: ROCKWOOL - POREČ 3:2

Rovinjkama prva pobjeda sezone u istarskom derbiju

Utakmica 8. kola: Rockwool - Poreč 3:2 (17:25, 18:25, 27:25, 25:21, 15:7). Dvorana Gimnasium. Gledatelja: 200. Suci: Dajana Miškulin (Sv.Lovreč) i Miroslav Adrijanić (Funtana).

ROCKWOOL: Ikanović, M. Ljutić, Šipušić, E. Ljutić, Paris (L), Marić, Drča, Crismanich, Kos, Ćopić, Udovičić.

POREČ: Vranjanin (L), Fatorić, Jozić, Duspara, Licul, Burilo, Žužić, Todorović, Makovac, Fabris, Ćorić.

Iznenađenje u Gimnasiumu. Nakon što su poprilično lagano izgubile prva dva seta, odbojkašice rovinjskog Rockwoola uspjele su se vratiti u život i u istarskom derbiju svladati Poreč te tako upisati prvu ovosezonsku pobjedu. Rezultatsku neizvjesnost Rovinjke su u prvom setu držale samo do 5:5, a onda su se na servis njihove bivše suigračice Marine Ćorić gošće polako počele odvajati. Njenim stopama nastavila je Valentina Duspara, u napadu su nezadržive bile Burilo i Jozić te je uskoro bilo 6:18. U seriji od deset poena pridonijela je i sutkinja Dajana Miškulin koja je bez jednog pomoćnika krivo procijenila nekoliko lopti u korist Poreča koje su set dobile. Nakon 10:10 u drugom setu igračice trenera Samuela Benussia gube ritam i pored toga što su nekoliko puta sustizale prednost Porečanki od 2-3 poena. Poslije 16:20 za gošće svoju “grintu” u završnici pokazala je još jedna bivša Rovinjka Mia Todorović sa svojim oštrim i preciznim serviranjem za sigurno vodstvo. Iako su igračice Poreča imale vodstvo 2:0 u setovima i podršku od pedesetak svojih vjernih navijača, Rovinjke su se odbile predati, te su čvršće zaigrale u četvrtom setu. Domaće igračice su preko kapetanice Nirvane Kos, Ćopić, Udovičić i Ikanović uspijevale doći do poravnanja i u samoj završnici kod 24:24 prešle u vodstvo i smanjile razliku u setovima. Ovaj dobiveni set probudio je domaći sastav, shvatile su da znaju i mogu i vrlo brzo izborile peti set na krilima poletne mladosti. Matea Ljutić, Karla Udovičić i Ana Marić su se razmahale i Rovinjke su povele 18:10 i 22:13. Porečanke su potom nanizale seriju od osam poena, ali nedovoljno. Od početka petog seta Rovinjke su držale sve konce u svojim rukama, povele 8:4 i 10:6 što je bio znak da će nakon osam odigranih kola mlade Rovinjke osvojiti prve ovosezonske bodove.