Veliki uspjeh: Mlađe kadetkinje druge u Hrvatskoj

Napisao: - Datum objave: Ponedjeljak, 15 Svibanj 2017 07:40

Sjajan rezultat ostvarile su rovinjske 'odbojkašice na netom završenom Državnom prvenstvu koje se odigravalo u Rovinju.

U Rovinju se od 12. do 14. svibnja održalo mlađekadetsko Državno prvenstvo na kojem su, uz odbojkašice Rockwoola nastupale još čak 47 ekipa mlađih kadetkinja iz cijele Hrvatske.

Igračice trenera Samuela Benussia sjajno su iskoristile domaći parket za odigravanje završnice prvenstva na kojem su u konačnici osvojili sjajno drugo mjesto.

Rovinjske odbojkašice bile su u grupi sa zagrebačkom Mladosti koju su pobjedile sa 2:1 u setovima (22:25,25:17,13:15), Sinjom 2:0 25:23,25:21) dok su poražene od odbojkašica Marine Kašetele sa 2:1 u seotivma (21:25,25:14,15:5).
U polufinalu razigravanja Rovinjke su se na najbolji mogući način 'osvetile' odbojkašicama Vodnjana koje su ih pobjedile u kvalifikacijama, i to pobjedom od 2:1 u setovima (25:18,22:25,8:15) za plasman u finalu gdje su odmjerile snage sa odličnim odbojkašicama Rijeke.

U finalu su igračice trenera Benussia poražene s a2:1 u setovima. Prvi set pripao je Riječankama, u drugom rovinjske odbojkašice ubacuju u brzinu više i dobivaju +9 dok su posljednjem setu gošće iz Rijeke povele i držale prednost do samog kraja (16:25,25:16,9:15).

Mlađe kadetkinje Rockwoola tako su, osvajanjem drugog mjesta u državi, još jednom dokazale kako se radi o sjajnoj generaciji Kluba.