Matija Mužina dva puta brončani na Prvenstvu Hrvatske za dobne skupine u kategoriji mlađih juniora

Napisao: - Datum objave: Srijeda, 02 Kolovoz 2017 20:02

U Zagrebu je od 29.7. do 1.8.2017. održano Prvenstvo Hrvatske za dobne skupine mlađih juniora, juniora i mlađih seniora. U jakoj konkurenciji preko 310 natjecatelja iz 30 klubova četiri naša plivača (jedan junior i jedna juniorka i jedan mlađi junior i jedna mlađa juniorka) ostvarili su hvale vrijedne rezultate i dostojno obranili boje našeg kluba.

Delfinaši su u 8 utrka ostvarili 8 finala (1 x A, 4 x B i 3 x C), isplivali 12 osobnih rekorda, ostvarili 6 plasmana među prvih 8 u Hrvatskoj, osvajali bodove za klub u muškoj i ženskoj konkurenciji i vratili se u Rovinj sa 2 brončane medalje.

1. dan natjecanja, 29.7.2017.
Matija Mužina je u disciplini 200 mješovito isplivao rezultat vrijedan C finala i u finalu zauzeo 16. mjesto, ujedno je u istoj disciplini popravio osobni rekord za 3 sekunde.
Juniorska štafeta 4 x 100 mješovito mixed u sastavu Luka Triska, Matija Mužina, Nikka Brajković i Mia Crnković zauzela je 11. mjesto, a svaki od plivača isplivao je svoj osobni rekord u odrađenim štafetnim dionicama.

2. dan natjecanja, 30.7.2017.
Luka Triska je u disciplini 200 leđno popravio osobni rekord za 7 sekundi i s isplivanim rezultatom plasirao se u B finale gdje je zauzeo 7. mjesto.
Nikka Brajković nastupila je u disciplini 100 leptir, popravila je svoj osobni rekord za 2 sekunde i ostvarila rezultat za ulazak u C finale, gdje je zauzela 12. mjesto.

3. dan natjecanja, 31.7.2017.
Luka Triska je u disciplini 50 leđno isplivao osobni rekord i plasirao se u B finale, gdje ga je poslijepodne čekala borba za 3. mjesto. Na kraju je zauzeo 5. mjesto.
Nikka Brajković se plasirala u C finale utrke 200 leptir i u finalu zauzela 15. mjesto.
Matija Mužina je u disciplini 100 prsno osim osobnog rekorda isplivao vrijeme za B finale i ostvario pravo borbe za medalju. U poslijepodnevnom finalu Matija Mužina je osvojio brončanu medalju, ujedno i svoju prvu sa državnih prvenstava.

4. dan natjecanja, 1.8.2017.
U štafetnoj disciplini 4 x 100 slobodno mixed juniorska štafeta Plivački Klub Delfin u sastavu Matija Mužina, Luka Triska, Mia Crnković i Nikka Brajković zauzela je 8. mjesto.
Luka Triska je u disciplini 100 leđno isplivao još jedno vrijeme vrijedno B finala, gdje je poslijepodne zauzeo 7. mjesto i popravio još jedan osobni rekord.
Matija Mužina je u disciplini 200 prsno u kvalifikacijama ostvario pravo nastupa u A finalu i pravo borbe za medalju. U popodnevnom finalu Matija Mužina je popravio osobni rekord za 4 sekunde i ostvario vrijeme vrijedno brončane medalje, druge sa državnih prvenstava.
Svojim nastupima u individualnim i štafetnim utrkama svi plivači našeg kluba osvajali su bodove i u ukupnom poretku u konkurenciji plivačica zauzeli 21. mjesto, a u konkurenciji plivača 19. mjesto od 30 klubova.

Pročitano 540 puta