Košarkaši Rovinja pobjedili Stoju za odlazak na odmor

Napisao: - Datum objave: Petak, 15 Prosinac 2017 09:00

Na najbolji mogući način oprostili su se seniori Rovinja od domaće publike. Naime, u odigranom 9. kolu ujedno i posljednjem u prvom djelu, rovinjski seniori su ugostili košarkaše Stoje nad kojima su igrači trenera Subotića slavili rezultatom 79:54.

Sjajno su domaćini otvorili utakmicu 8:0, no zatim kroz nekoliko neforsiranih pogrešaka u napadu, prvu četvrtinu priveli kraju sa 20:15. U nastavku uz dobru obranu se otišlo na odmor sa +9 (37-28). Treća četvrtina je donijela pravu košarkašku rapsodiju predvođenu sjajnim kapetanom Marinom Jelačom koji je odličnom obranom osvojio nekoliko laganih lopti i 'hranio' svoje suigrače predvođene Perićem koji je i ovu utakmicu bio na 21 poenu.

U posljednjoj četvrtini trener Subotić, uz Jelaču, na teren šalje juniorsku četvorku koja je opravdala igranje u seniorima i koji su korisno skoristili provedene minute na terenu.

Ovo je ujedno bila i posljenja utakmica prvog djela, natjecanje sa nastavlja 27. siječnja domaćom utakmicom protiv Krka.

Rovinj - Stoja 79:54 (20:15, 17:13, 21:8, 21:18)

Banko 2, Komadina G. 3, Ključević, Matošević 12, Atlija 10, Jelača 12, Klarić 2, Šturman 4, Perić 21, Komadina N. 2, Zorić 11