Matija Mužina dvostruki viceprvak Hrvatske u disciplini 200 prsno i brončani u disciplini 100 prsno

Napisao: - Datum objave: Srijeda, 27 Prosinac 2017 13:46

Na Državnom Prvenstvu Hrvatske za dobne skupine u 25metarskom bazenu, održanom u Rijeci od 21. do 23.12.2017., 3 plivača Plivački Klub Delfin, Luka Triska, Matija Mužina i Nikka Brajković ostvarila su odlične rezultate.
Unatoč činjenici da i dalje treniraju u neprimjerenim uvjetima ne odustaju od svojih snova i svakim danom dokazuju da se mogu nositi sa najboljima u plivačkom sportu u Hrvatskoj.
Mlađi junior Matija Mužina vratio se u Rovinj sa 3 odličja. Postao je viceprvakom Hrvatske u disciplini 200 prsno, u svojoj i u starijoj, juniorskoj kategoriji. U disciplini 100 prsno bio je brončani u kategoriji mladih juniora. U disciplini 50 prsno bio je 4. a medalja mu je izmakla za 13 stotinki. Ostvario je 4 osobna rekorda i drži rekord kluba u muškoj konkurenciji sa osvojena 3 odličja na jednom Državnom prvenstvu.
Mlađa juniorka Nikka Brajković bila je 16. u disciplini 100 leptir, te 17. u disciplinama 100 mješovito i 50 leptir. U sve tri discipline ostvarila je osobne rekorde u malom bazenu.
Junior Luka Triska odradio je svoje zadnje sluzbeno natjecanje i zauzeo 13. mjesto u disciplini 50 ledno.