Kickboxing klub "Budokai" Rovinj zauzeo visoko treće mjesto na prvenstvu Hrvatske u full contactu seniori

Napisao: - Datum objave: Ponedjeljak, 11 Lipanj 2018 20:58

Marko Opšivać i Bojan Mišković prvaci Hrvatske u full contactu !

U subotu, 02.lipnja u Slunju održano je prvenstvo Hrvatske u dvije discipline. Full contactu za juniore/seniore i kick lightu za starije kadete/seniore. Nastupilo je 209 natjecatelja iz 51 kluba iz cijele Hrvatske. Iz rovinjskog kickboxing kluba “Budokai” nastupili su seniori  Marko Opšivać -75kg ,Nemanja Keser -81kg, Bojan Mišković -86kg, Lukas Jurić -91kg i stariji kadet Leon Bonno Peračić +69kg.

Bojan Mišković inače aktualni W.A.K.O pro prvak svjeta, osvajač više svjetskih i europskih medalja, na ovom prvenstvu je osvojio 8.titulu prvaka hrvatske u full contactu -86kg  što ga čini najuspješnijim natjecateljem u ovoj disciplini.

34459667 1921423507880746 3963325520724099072 n

Marko Opšivać je nastupio u kategoriji -75kg. Da osvoji naslov prvaka Hrvatske, Marko je morao pobijediti u 3 borbe što mu je i uspjelo. Marko je sjajnim udarcem iz okreta, nogom nokautirao protivnika u polufinalu i tako izbacio jednog od favorita, i tako potvrdio da u kategoriji -75kg nema dostojnog protivnika. Zasluženo osvojio zlatnu medalju u kategoriji -75kg seniori.

34346940 1921423904547373 872782799596158976 n

Lukas Jurić -91kg , odličnom pobjedom u polufinalu se plasirao u finale koje je izgubio od puno iskusnijeg protivnika od sebe. Lukasu je tek 19 godina a ove godine je već osvojio 2 medalje na prvenstvu Hrvatske za seniore, ovaj puta će se morati zadovoljiti sa srebrnom medaljom što je super rezultat.

Nemanja Keser -81 kg , je pobijedio u osmini finala, zatim je izgubio u četvrtfinalu od prvaka Hrvatske i drugog na svjetskoj ljestvici u ovoj kategoriji. Nemanja je pružio odličan otpor prvaku ali prevagnulo je iskustvo protivnika. Nemanja je završio na 5. mjestu.

34563610 1921422971214133 4420445916603875328 n

Naš najmlađi član Leon Bonno Peračić koji je nastupio u kick lightu +69kg je zaustavljen u polufinalu. Leonu je ovo druga medalja s prvenstva Hrvatske ovo godine što je odličan pokazatelj da se od njega još puno toga očekuje. Ovaj puta osvoja brončanu medalju.

Glavni trener Pero Mišković je rekao da je zadovoljan s rezultatima a kao šlag na kraju, rovinjski kickboxing klub "Budokai" Rovinj osvojio je visoko treće mjesto u ukupnom poretku od 35 klubova koju su nastupili na prvenstvu Hrvatske u disciplini full contact.