Rukometni klub Rovinj

Nedjelja, 02 Lipanj 2019 21:25

Dječaci RK Rovinj

Dječaci RK Rovinja pod vodstvom trenerice Ranke Japundže osvojili su prvo mjesto u Županijskoj ligi i 7. mjesto u 1.HRLDA Zapad.

Nedjelja, 02 Lipanj 2019 21:20

SENIORI RK ROVINJ

Seniori RK Rovinja pod vodatvom trenera Vlada Bačića zauzeli su 2. mjesto u 2. HRL Zapad u sezoni 2018/2019.

Ponedjeljak, 06 Studeni 2017 19:57

RK ROVINJ - RK MORNAR-CRIKVENICA 32:33

Rovinj, dvorana Valbruna. Nažalost domaći poraz na otvaranju sezone. Iako su vodili gotovo cijelu utakmicu, poluvrijeme 19:15 na kraju su domaćini malo posustali te iskusni gosti odnose dva boda iz Rovinja. Na kraju 32:33.

Utorak, 24 Listopad 2017 19:52

RK ROVINJ - RK VERUDA 23 - 26

Poraz Rovinja na otvaranju 2. HRL Zapad.

Bolja ekipa u međugradskom derbiju pokazali su se gosti. Iako su domaćini do pred kraj prvog poluvremena cijelo vrijeme vodili, čak i sa 5 razlike 13:8. U drugom poluvremenu sasvim druga slika. Gosti su preuzeli inicijativi , vode cijelo drugo poluvrijeme i privode utakmicu kraju u svoju korist 23:26.

Utorak, 18 Travanj 2017 15:02

RK Rovinj - Gospić 33:22

RUKOMET: DRUGA LIGA ZAPAD (M)

Rovinj - Gospić 33:22

ROVINJ - Rovinj - Gospić 33:22 (17:10). Dvorana Val-bruna. Gledatelja: 100. Suci: Božiković, Đurinović (oba Za-greb).

ROVINJ: T. Zarev 1, Gr-gić 1 (1), Bašić 7, Ćopić 1, Radović, Popović 4, Đuka-nović 11, Živolić 2, Gašpić 1, Massarotto 2, D. Zarev 2, Krošnjak 1, Sošić, Badurina, Čabran.

GOSPIĆ: N. Brkljačić 1, Blašković 1, Antić 3, Čović 2, Jelić 7 (3), M. Brkljačić, Sabljak 1, Udiljak 1, Bašić 2, Stipetić 2, Pavelić 2.

Sedmerci: Rovinj 1 (1), Gospić 4 (3). Isključenja: Rovinj 6, Gospić 2 minuta.

Dosta su lako rovinjski rukometaši preskočili solid-ni Gospić. Poveli su doma-ćini golovima Bašića, Po-povića i Đukanovića 10:5 i povezanom igrom u napa-du te čvrstom igrom u obra-ni uspjeli na odmor otići s velikih sedam golova “viš-ka”. Razigrani Rovinjci dik-tirali su igru i u trenucima kad je trener Dario Jagić priliku dao i ostalim igrači-ma s klupe koji su opravdali povjerenje. U finišu susreta bilo je jasno da je kvalite-ta na strani domaćina koji i dalje drži drugu poziciju.

Rezultati 17. kola: Arena - Pe_ine 26:29, Rovinj - Gos-pi_ 33:22, Senj - Veruda 37:21, Mornar - Selce 27:17, Du-bovac - Trsat 24:25.

Pe_ine 17 1 3 0 4 490:417 26 Rovinj 17 1 1 1 5 506:415 23 Veruda 17 1 0 2 5 449:417 22 Trsat 17 1 0 1 6 421:410 21 Mornar 17 1 0 0 7 423:423 20 Senj 17 8 1 8 438:468 17 Arena 17 6 1 1 0 454:459 13 Gospi_ 17 6 0 1 1 466:531 12 Dubovac 17 4 1 1 2 430:472 9 Selce 17 3 1 1 3 404:469 7 Sljede_e kolo (23. travnja): Veruda - Dubovac, Selce - Rovinj, Trsat - Arena, Gospi_ - Senj, Pe_ine - Mornar.

Ponedjeljak, 17 Travanj 2017 19:50

SNAGA DJECE U POKRETU 2017

Rovinj je četvrtu godinu za redom domaćin međunarodnog rukometnog i nogometnog turnira Croatia Trophy koji se odvija pod motom "Snaga djece u pokretu". Tim je povodom Trg maršala Tita, na kojem se sinoć odigralo svečano otvaranje, vrvio mladim i veselim sudionicima koji su pristigli iz deset europskih zemalja - od susjedne Italije, Slovenije, Bosne i Hercegovine do mladih iz Austrije, Danske, Mađarske, Španjolske i mladih sportaša iz svih krajeva Lijepe naše.

Svečanom otvorenju turnira koji je okupio dvije tisuće sudionika, mladih od devet do 19 godina, prethodila su dva atraktivna događanja. U poslijepodnevnim satima na Trgu maršala Tita započeo je i nacionalni edukativni projekt pod nazivom "Aktivna Hrvatska", na kojem su građani svih dobnih uzrasta vježbali uz najpoznatiju fitness trenericu Renatu Sopek i trenera Ivana Antinovića.

U rovinjskom Multimedijalnom centru predavanje na temu "Socijalizacija djece oboljele od rijetkih bolesti" održale su prof. dr. Aida Mujkić, Saša Ilić, potpredsjednik Udruge za mukopolisaharidozu iz Srbije, dr. Zoran Dimeski u ime Association of citizen for rare disease "Life With Challenges" i dr. Irena Bralić spec. pedijatrije, koja je izlagala na temu "Partnerstvom roditelja i liječnika do zdravlja djece".

Otvaranje turnira plesnim su koracima uljepšale Rovinjske mažoretkinje koje su svoje mažoret-korake izvodile u pratnji članova Limene glazbe Rovinj. Publika je imala priliku vidjeti i 600 četvornih metara veliku zastavu ,kao i hrvatsku službenu maskotu Europskog prvenstva u rukometu "EURA 2018" - psa tornjaka pod imenom Tor.

Ponedjeljak, 10 Travanj 2017 21:17

RK VERUDA - RK ROVINJ 28-24

Utakmica 16. kola: Veruda - Rovinj 28:24 (11:10). Dom sportova “Mate Parlov”. Gledatelja: 200. Suci: Krmek i Prpić (oba Rijeka).

VERUDA: B. Ćopić, Obradović 3, Brajuha 1, Kolić, Domić 6, Barišić 1, Žunić, Berček 3, Jeromela 1, Dobrila 3, Žulj, Vlaho, Špac 2, Deumić, Pavlović, Božić 8 (5).

ROVINJ: Sošić, T. Zarev 4, Grgić, Bašić 7 (1), D. Ćopić 1, Radović, Popović 8, Perkunić, Đukanović 4 (2), Ži-

volić, Gašpić, Massarotto, D. Zarev, Badurina, Čabran.

Sedmerci: Veruda 7 (5), Rovinj 3 (3). Isključenja: Veruda 10, Rovinj 8 minuta.

Rukometaši Verude svladali su na domaćem parketu Rovinj u istarskom derbiju 16. kola rezultatom 28:24, pretekli ga na ljestvici i izbili na drugu poziciju, s dva boda zaostatka za liderom Pećinama. Premda u cijelom susretu niti jednom nisu vodili, Rovinježi su tijekom prvog dijela stalno disali za vratom Verudežima, u četiri navrata stigli do poravnanja i na odmor otišli s pogotkom zaostatka, ali u nastavku nisu uspjeli pratiti ritam domaćih igrača.

Na polovici prvog dijela rezultat je bio poravnat (5:5), onda su rukometaši Verude serijom 4:0 u narednih šest minuta stekli prvu opipljiviju prednost, no gosti su odgovorili istom mjerom (9:9 - 27’),

da bi nakon pogodaka Matije Božića i Amira Bašića, Andrea Jeromela postigao svoj jedini gol na utakmi-ci za 11:10, rezultat s kojim su momčadi otišle u svlači-onicu. Po povratku na par-ket rezultatska neizvjesnost trajala je još deset minuta (15:13), a onda su se Verudeži odvojili na pet pogodaka prednosti (19:14 - 43’), u posljednjih deset minuta ušli s “plus šest” (25:19) i potom mirno susret priveli kraju.

Rezultati 16. kola: Veruda - Rovinj 28:24, Selce - Gospić 40:29, Trsat - Senj 25:16, Pećine - Dubovac 31:18, Mornar - Arena 29:28.

Pećine 16 1 2 0 4 461:391 24 Veruda 16 1 0 2 4 428:380 22 Rovinj 16 1 0 1 5 473:393 21 Trsat 16 9 1 6 396:386 19 Mornar 16 9 0 7 396:406 18 Senj 16 7 1 8 401:447 15 Arena 16 6 1 9 428:430 13 Gospi_ 16 6 0 1 0 444:498 12 Dubovac 16 4 1 1 1 406:447 9 Selce 16 3 1 1 2 387:442 7 Sljedeće kolo (8. travnja): Mornar - Selce, Arena - Pećine, Dubovac - Trsat, Senj - Veruda, Rovinj - Gospić.

Ponedjeljak, 03 Travanj 2017 21:54

RK ROVINJ - RK TRSAT

Rovinj - Trsat 31:20

ROVINJ - Rovinj - Trsat 31:20 (14:8). Dvorana Valbruna. Gledatelja: 150. Suci: Miljenko Medved, Matko Mu-rić (oba Varaždin).

ROVINJ: Maroš 2, T. Za-rev 5, Lukšić, Bašić 4, Ćopić 1, Popović 7, Perkunić 7 (1), Đukanović 1, Živolić, Gašpić, Massarotto, D. Zarev 4, Kroš-njak, Badurina, Čabran.

TRSAT: Daskijević, A. Katić 4, Čunko, Miler, Maljavac 1, Žepina 5 (2), Olić 1, Zakšek, Bjelovuk 3, Šebalja, Ujević 1, Kalac 1 (1), I. Katić 2, Polić 2.

Sedmerci: Rovinj 1 (1), Trsat 4 (3). Isključenja: Rovinj 2, Trsat 4 minute.

U dosta mirnoj utakmici rukometaši Rovinja došli su do svoje treće uzastopne po-bjede i čekaju kiks vodećih Pećina. Poveli su Rovinjci 7:4 i 11:5 preko Nikole Popovića i Petra Perkunića uz dobre obrane vratara Badurine.

Već u 20. minuti susreta imao je domaćin 5-6 golova viška što je bio znak da će stići do pobjede i novih bodova. Čvr-stom obranom i brzim kontrama igrači trenera Daria Jagića nisu dopuštali gostima da ih iznenade. Nastavili su Rovinjci i u drugom dijelu sigurnom igrom i preko braće Tonyja i Denija Zareva su u 47. minuti vodili 20:12, pa je bilo jasno da bodovi ostaju u Rovinju. Tako iz kola u kolo igrači Rovinja pokazuju sve zreliju igru i nastavljaju utrku za vodećim Pećinama.

Rezultati 15. kola: Arena - Selce 23:31, Dubovac - Mornar 26:18, Senj - Pećine 22:21, Rovinj - Trsat 31:20, Gos-pić - Veruda 27:34.

Pećine 15 1 1 0 4 430:373 22 Rovinj 15 1 0 1 4 449:365 21 Veruda 15 9 2 4 400:356 20 Trsat 15 8 1 6 371:370 17 Mornar 15 8 0 7 367:378 16 Senj 15 7 1 7 385:422 15 Arena 15 6 1 8 400:401 13 Gospi_ 15 6 0 9 415:458 12 Dubovac 15 4 1 1 0 388:416 7 Selce 15 2 1 1 2 347:413 5 Sljedeće kolo (1. travnja): Veruda - Rovinj, Selce - Gospić, Trsat - Senj, Pećine - Dubovac, Mornar – Arena

Srijeda, 29 Ožujak 2017 09:22

RK PEĆINE - RK ROVINJ 29-31

RIJEKA - Utakmica 14. kola:

Pećine - Rovinj 29:32 (16:18).

Dvorana mladosti. Gledatelja: 80. Suci: Grubor (Poreč) i Žepčan (Umag).

PEĆINE: Iljazović, Balas 4, Švabić, Lipović 1, Sila, Vujović 6 (1), Badanjak, Pribanić

3, Matošević, Lukačić 7 (5), Sančanin, Bakunić 1, Vrban, Gaši 2, Pešutić, Katalinić 5.

ROVINJ: T. Zarev 8, Grgić, Bašić 3, Ćopić, Radović, Popović 8, Perkunić 3, Đuka-

nović 6 (4), Živolić, Gašpić, Massarotto, D. Zarev 4, Krošnjak, Badurina, Čabran.

Sedmerci: Pećine 7 (6), Rovinj 4 (4). Isključenja: Pećine 6, Rovinj 10 minuta.

Derbi kola prvoplasiranih Pećina i drugoplasiranog Rovinja pripao je gosti-ma koji su istom mjerom

uzvratili domaćinu za poraz u Rovinju u jesenskom dijelu. Ovom vrijednom pobjedom igrači trenera Darija Jagića približili su se vodećim Pećinama na tri boda zao-statka. Od početka je to bila borbena utakmica uz dosta propuha u obrani s obje strane te brzim kontrama. Poveli su domaćini golom Marka

Vujovića, ali preko Amira Bašića i Tonyja Zareva Rovinj-ci preokreću rezultat u trećoj

minuti igre i prednost više nisu ispuštali. Igrači Rovinja igrom kakva se samo poželjeti može već u prvom dijelu slomili su otpor Pećina, u 12. minuti vodili su 9:5 i preko raspoloženog Nikole Popovi-

ća i Sandija Đukanovića punili mrežu domaćina. Nakon odmora razigrala su se i braća Zarev, rovinjski igrači drže ritam, a uz dobre obrane Ba-durine i Čabrana čuvaju vodstvo od 3-4 gola do kraja za veliku pobjedu.

Utorak, 21 Ožujak 2017 21:22

RK ROVINJ - RK MORNAR

Rovinj - Mornar 32:22

ROVINJ - Utakmica 13. kola: Rovinj - Mornar 32:22 (16:10). Dvorana Valbruna. Gledatelja: 120. Suci: Luketić i Tomović (oba Rijeka).

ROVINJ: T. Zarev 3, Bašić 4, Ćopić 1, Popović 8 (1), Ðukanović 7, Perkunić 4, Gašpić, Massarotto 1, D. Zarev 3, Krošnjak, Sošić 1, Badurina, Čabran.

MORNAR: Liridonu, Oroši 3, Matejčić 5, Ćupić 4, Jurić 2, Mutuši, Britvić (1), Mrakovčić 2, Bilobrk 4 (2), Car, Mijić.

Sedmerci: Rovinj 4 (1), Mornar 4(3). Isklju_enja: Rovinj 6, Mornar 16 minuta. Crveni karton: Oroši (57’).

Derbi kola između trećeplasiranog Rovinja i drugoplasiranog Mornara domaći rukometaši ozbiljno su shvatili i tijekom cijelog susreta igraći trenera Darija Jagića imali su igru i rezultat u svojim rukama. Na početku je bilo dosta nadmudrivanja, kad su gosti jedini put i vodili (2:1 - 8’), ali Rovinjci dosta brzo preko Denija Zareva okreću rezultat u svoju korist. U 24. minuti igrači Rovinja, nakon brzih kontri i golovima Sandija Ðukanovića i Amira Bašića, vode 14:8 i bili su na dobrom putu prema pobjedi. Nastavak susreta u potpunosti je pripao domaćinu koji je čvrstom obranom ukrotio napade protivnika te golovima Nikole Popovića čuvao prednost iz prvog dijela i na kraju stigao do važne pobjede u borbi za vrh ljestvice.