Košarkaški klub Rovinj

Seniori Rovinja upisali su i petu ovosezonsku pobjedu u sedam odigranih utakmia, no iako su vodili kroz čitavu utakmicu, igrom nisu oduševili!

Uz brojne neforsirane greške i fulane zicere, rovinjski košarkaši su u konačnici slavili sa +16, 88:72. Od samog početka utakmice krenulo se koš na koš a prije odlaska na odmor domaćini ubacuju u brzinu više i sa +7 odlaze na odmor (43:36). U nastavku utakmice, Rovinjci i dalje 'u leru' no sigurno i bez većih problema stižu do nove pobjede.

Najveća pobjeda ove utakmice je činjenica da se košarka polako ali sigurno vraća u grad , što dokazuje i sve veći broj gledatelja na svakoj utakmici, pa tako i ovih 100-injak koliko je nedjelju poslijepodne odlučilo provesti u dvorani Gimnasium.

U idućem kolu Rovinjci gostuju na Malom Lošinju kod ekipe Jadranke.

KK Rovinj - KK Crikvenica 88:72 (23:23, 20:13, 23:18, 22:18)

Rovinj: Banko, Tembel 2, Laković, Klarić 2, Šljuka 12, Atlija 9, Koljanin 20, Milivojević 9, Komadina 17, Perić 12, Matošević, Zorić 5

Uvjerljivu pobjedu ostvarili su košarkaški Rovinja koji su, u sklopu 6. kola Druge hrvatske košarkaške lige zapad, gostovali kod prošlogodišnjeg prvaka, ekipe Kastva.

Igrači trenera Gorana Subotića od samog početka nametnuli su visok ritam igre što je u konačnici rezultiralo +35 pobjedom 59:94.

Najraspoloženiji po koševima u igri Rovinja bio je Nathael Komadina koji je postigao 24 koša dok su već standardni sa dvoznamenkastim brojem postignutih koševa bili Šljuka, Perić, Milivojević i Zorić.

Ovo je bila četvrta pobjeda u šest odigranih utakmica a već ove nedjelje Rovinjci od 17 sati ugošćuju košarkaške Crikvenice.

ROVINJ: Banko, Tembel, Laković, Klarić, Šljuka 18, Atlija 9, Koljanin 5, Blažević 2, Komadina 24, Perić 15, Milivojević 13, Zorić 10

Stopostotan učinak imaju seniori Rovinja nakon tri odigrana kola u sklopu Druge Hrvatske košarkaške lige zapad.

Nakon Pazina i FSV-a, u subotu su Rovinjci odmjerili snage sa košarkašima Krka nad kojima su slavili sa +20, 88:68.

Slabije odnosno opušteno su igrači trenera Subotića ušli u utakmicu, što domaćin koristi za vodstvo od 10 poena (44:33) no tada, u nastavku drugog poluvremena ubacuju u brzinu više i zahvaljujući dobroj obrani ali i sjajnim Nikicom Šljukom koji je postigao ukupno 27 poena, Koljaninom 22 i Perićem sa 15 poena, stižu do nove pobjede i +75 koš razliku uoči iduće uktamice.

Valja napomenuti kako su Rovinjci na Krku bili izrazito šuterski raspoloženi uz 13 zabijenih trica

U idućem kolu, Rovinjci na svom parketu ugošćuju Kraljevicu a utakmica je na rasporedu u nedjelju u 18h.

Krk - Rovinj 68:88 ( 24:23, 19:10, 10:25, 15:30)

Rovinj: Banko, Tembel, Atlija 9, Klarić 4, Šljuka 27, Laković 2, Koljanin 22, Blažević, Komadina 2, Perić 15, Škare, Zorić 7

Ponedjeljak, 28 Listopad 2019 08:46

Kadetkinje Rovinja osvojile turnir u Crikvenici

Sjajne dvije pobjede ostvarile su naše kadetkinje koje su zbog bolesti i izleta na turnir u Crikvenicu otputovale znatno oslabljene. U rotaciji 10 igračica imali smo dvije debitantice i uvjerljivo najmlađe igračice na terenu, Fiore Sponza (2009.) i Emanuelu Memedović (2008.) koja je i postigla 2 poena uz pljesak cijele dvorane.

U utakmici protiv domaćina nismo mogli nametnuti svoj tempo, već smo prihvatili njihov visok trkački ritam u kojem smo previše brzali i griješili, no cure su stisle zube kad je bilo najpotrebnije i odnijele pobjedu.

U drugu utakmicu ušli smo opušteno i s respektom, protiv ekipa koja u prvom dijelu prvenstva regije Sjever drži uvjerljivo prvo mjesto sa svim pobjedama. Unatoč laganijem ulasku u utakmicu i vodstvu Koprivnice 25:12, pametnom igrom smo se digli te na iznenađenje svih odnijeli pobjedu i prvo mjesto.

U obje utakmice valja pohvaliti sve igračice, ali i prevenstveno one koje su odnije najveći teret na leđima. Melani Jurković bila je nezaustavljiva s 34 poena u prvoj, te 30 u drugoj utakmici, uz visok trkački ritam i u obrani i u napadu. Karolina Škare se borila s brojnim udarcima ispod koša, ali unatoč tome uhvatila brojne lopte i postigla važne koševe kada je bilo najbitnije.

Odlično je odigrala i Kiara Maurović, na visokom nivou i bez brzopletih pogrešaka, pa želimo da takve igre i nastavi. Još valja istaknuti i Lynn Dojkić, za koju svi znamo da može odlično odigrati šta je i ovaj puta pokazala.

ŽKK Arx Crikvenica - KK Rovinj
Sponza F., Jurković M. 34, Blažević M., Radeta A. 2, Čačić N., Dojkić L. 7, Maurović K. 10, Memedović E., Bijelonjić L., Škare K. 19, trenerica Balog Čačić D.

KK Rovinj - ŽKK Koprivnica
Sponza F., Jurković M. 30, Blažević M., Radeta A. 5, Čačić N., Dojkić L. 2, Maurović K. 14, Memedović E. 2, Bijelonjić L., Škare K. 18, trenerica Balog Čačić D.

Odličnu utakmicu za treće mjesto odigrali su juniori Pule 1981 i Rovinja. Iako je trener Subotić na raspolaganju imao tek dvojicu juniora (Ključevića i Komadinu) te kadete i predkadete, sjajan otpor i dobru igru pokazali su u utakmici sa vršnjacima iz Pule u kojoj su naši rovinjski juniori poraženi rezulatom 79:66.

Prva četvrtina igrala se koš na koš i na minute odmora otišlo se pri rezultatu 12:12. U nastavku domaćini koriste nekoliko pogrešaka našh juniora te se na odmor odlazi sa 37:30. Nastavak donosi pristojan otpor juniora Rovinja (20:19) predvođenih kapetanom Ključevićem sa 25 poena, Nathaelom Komadinom sa 22 i Klarićem sa 17 poena, koji su, iako mlađi od ostalih juniora, postigli odličan rezultat i osvojili četvrto mjesto u Istri.

PULA 1981 - ROVINJ 79:66 (12:12, 25:18, 20:19, 22:17)

Pula 1981: Jakšić 3, Zvijerac, Vučinić 2, Ivanek, Milec 2, Grgić 3, Kajtazović 23, Zuber, Percan 2, Kondić 14, Milohanović 24, Miličević 6; trener: Krizman.

Rovinj: Lovrić, Bertetić, Ključević 25, Poretti 2, Laković, Klarić 17, Komadina 22, Herebeš; trener: Subotić.

Ponedjeljak, 05 Veljača 2018 08:59

Seniori u sjajnoj atmosferi porazili vodeći Rudar

Sjajnu utakmicu odigrali su seniori Rovinja koji su, predvođeni odličnom publikom, na svom parketu pobjedili prvoplasiranu ekipu Rudara iz Labina koja do ovog kola nije imala niti jedan poraz.

Od samog početka su igrači trenera Subotića postavili svoj ritam igre na koji gosti nisu znali adekvatno odgovoriti. U prilog tome govori osam poena gostiju u prvoj četvrtini (18:8). Na odmor se otišlo sa rezultatom 39:24 a i u nastavku susreta rovinjski su košarkaši odigrali pametno što je rezultiralo u jednom trenutku i prednošću od +22.

Posljednja je četvrtina donijela malo opuštanja u redovima Rovinja no u trenutku kada su gosti smanjili na +9, trener Subotić poziva time out i u nastavku naši seniori kroz nekoliko laganih koševa privode utakmicu kraju sa rezultatom 64:50.

Bila je ovo utakmica prepuna odličnih košarkaških poteza, dodavanja i koševa u kojima je moglo uživati 200-injak gledatelja koji iz utakmice u utakmicu nose igru Rovinja a samim time i rezultat budući da rovinjski košarkaši ne znaju za poraz na svom parketu.

U prilog pobjedi govori i podatak da je trener Subotić u igri koristio svih 12 igrača što pobjedu nad liderom čini još slađom. Nakon dvije domaće utakmice, u idućem kolu Rovinjci gostuju u Crikvenici kod istoimenog protivnika.

KK Rovinj - KK Rudar Labin 64:50 (18.8, 21:16, 16:12, 9:14)

Banko 3, Komadina, Ključević, Matošević 3, Atlija 6, Jelača 7, Cupać 11, Klarić 1, Šturman 5, Perić 9, Matošović 4, Zorić 14

Ponedjeljak, 05 Veljača 2018 08:57

Uvjerljivo slavlje juniora protiv Fažane

Brojne utakmice odigrale su ovog vikenda mlađe kategorije našeg Kluba. Prvi su na teren izašli predkadeti koji su gostovali u Umagu kod istoimenog protivnika. Iako vidno mlađi i bez ozlijeđenih Kajfeša i Fiale naši su predkadeti odigrali solidnu utakmicu u kojoj su poraženi rezultatom 100:64

KK Umag - KK Rovinj 100 : 64

Poretti G., Radeta S., Tanković L., Lovrić D., Dragić L., Čičić M., Šošić L., Verebeš T.

Nedjelja je donijela utakmicu između juniora Rovinja i Fažane u kojoj su naši juniori ponovno rutinski slavili. Iako oslabljeni neigranjem Kajfeša, Domića i Nathaela Komadine koji je u prvoj utakmici zabio 45 poena, naši su košarkaški bez problema i uz 26 poena kapetana Ključevića te 25 poena Gianluce Komadine slavili sa 35 poena razlike.

Juniori KK Rovinj - KK Fažana 83 : 48

Blažević S. 8, Komadina G. 25, Ključević M. (c) 26, Poretti G. 2, Klarić L. 9, Rašić A. 9, Močibob P. 2, Verebeš T. 2 trener: Subotić G.

Na najbolji mogući način oprostili su se seniori Rovinja od domaće publike. Naime, u odigranom 9. kolu ujedno i posljednjem u prvom djelu, rovinjski seniori su ugostili košarkaše Stoje nad kojima su igrači trenera Subotića slavili rezultatom 79:54.

Sjajno su domaćini otvorili utakmicu 8:0, no zatim kroz nekoliko neforsiranih pogrešaka u napadu, prvu četvrtinu priveli kraju sa 20:15. U nastavku uz dobru obranu se otišlo na odmor sa +9 (37-28). Treća četvrtina je donijela pravu košarkašku rapsodiju predvođenu sjajnim kapetanom Marinom Jelačom koji je odličnom obranom osvojio nekoliko laganih lopti i 'hranio' svoje suigrače predvođene Perićem koji je i ovu utakmicu bio na 21 poenu.

U posljednjoj četvrtini trener Subotić, uz Jelaču, na teren šalje juniorsku četvorku koja je opravdala igranje u seniorima i koji su korisno skoristili provedene minute na terenu.

Ovo je ujedno bila i posljenja utakmica prvog djela, natjecanje sa nastavlja 27. siječnja domaćom utakmicom protiv Krka.

Rovinj - Stoja 79:54 (20:15, 17:13, 21:8, 21:18)

Banko 2, Komadina G. 3, Ključević, Matošević 12, Atlija 10, Jelača 12, Klarić 2, Šturman 4, Perić 21, Komadina N. 2, Zorić 11

Treću pobjedu u posljednje tri utakmice ostvarili su ovog petka košarkaši Rovinja koji su u sklopu 5. kola Druge Hrvatske košarkaške lige  pred stotinjak gledatelja ugostili košarkaše Kraljevice.

Nakon što su na domaćem parketu pobjedili do tada neporaženu Crikvenicu, i prošlog vikenda u Pazinu istoimenog domaćina, pred košarkašima Rovinja ovog je petka na rasporedu utakmica redovnog 5. kola Druge Hrvatske košarkaške lige.