OK MEDICINAR TRNJE - OK ROVINJ 0:3 (16:25,21:25,23:25)

5. OK ŠIBENIK 91 6 2 4 10 12 0.8333 459 492 0.9329 8
Utorak, 28 Ožujak 2017 12:19

Rovinjci ostali prvoligaši!

PRVA LIGA: ODBOJKAŠI ROVINJA U ZADNJEM, ODLUČUJUČEM SUSRETU SEZONE SVLADALI BROD

Rovinj - Brod 3:0. U pravi trenutak vratio se Davor Hrelja koji je bio pokretač da se slomi Brod koji je u ovom susretu tražio samo jedan set. Nije ga uspio osvojiti

Utakmica 12. kola 4. skupine Prve lige odbojkaša: Rovinj - Brod 3:0 (25:21, 25:18, 25:21). Dvorana Gimnasium.

Gledatelja: 150. Suci: Brlas i Brozić (oba Rijeka).

ROVINJ: Fatorić, Janko, Sponza, Hrelja, Preden, Trani, Šetić, V.Poropat, Pamić (L), Matić (L), Mostahinić, Džeba.

BROD: Martinović, Damijanić, Reić, Cibić, Vojak, Popović, Mandura, Avdejev, Dorić (L), Aksanović.

Treći put ove sezone, ovoga puta u zadnjem, odlučujućem susretu za očuvanje prvoligaškog statusa, rovinjski odbojkaši uvjerljivo su s 3:0 pobijedili Brod, pa će zbog boljeg omjera dobivenih i izgubljenih setova od svojih protivnika i sljedeće sezone igrati Prvu ligu. U pravi trenutak vratio se Davor Hrelja koji je uz Vita Poropata, Paola Tranija i ostalih bio pokretač da se slomi Brod koji je u ovom susretu tražio samo jedan set. Nije ga uspio osvojiti.

Susret su bolje otvorili igrači trenera Klaudija Poropata koji poveli 11:7, ali na serviranje Aksanovića gosti poravnavaju na 13:13.

Ipak, dobrom igrom u bloku Sponze, Tranija te preko dizača Vita Poropata i poenima Hrelje, Rovinjci okreću igru na svoj mlin, poveli su 18:14 i dobili prvi set.

Čvrsti gosti nisu se predavali, u drugom setu poveli su 5:2, ali je ponovo razigrani Hrelja uspio poravnati na 9:9, a u odlučujućem trenutku stigla je podrška iz gledališta (nakon dosta vremena oko 150 gledatelja). Na servis Predena te poenima Tranija i Hrelje domaćin čini seriju od četiri poena, pa i drugi set rješavaju u svoju korist.

Postava Preden, V. Poropat, Hrelja, Mostahinić, Sponza, Trani i oba libera Pamić i Matić, treći i odlučujući set otvaraju vodstvom 4:1, najviše zahvaljujući dobrom bloku. Svaki kiks domaćina gosti su, međutim, kažnjavali, pa su uspjeli doći do poravnanja (9:9 i 15:15) te poenom Avdejeva i u vodstvo. U trenucima kad se lomio rezultat, na servis Mostahinića Rovinjci odlaze na 21:19 i drže sve konce igre i rezultata u svojim rukama do samog kraja i vrlo važne pobjede.

Bila je ovo možda i najbolja utakmica igrača Rovinja ove sezone, kojima je puno zna-čio povratak Davora Hrelje među suigrače.

Trnje - Rovinj 3:0

ZAGREB - Doigravanje Prve lige odbojkaša: Trnje - Rovinj 3:0 (25:15, 25:15, 25:14). Dvorana Trnsko. Gle-datelja: 50. Suci: Jurković i Pasvičić (oboje Sisak).

TRNJE: Tomljanović (L), Šmitlehner, Rogić, Ze-ković, Herceg, Leš, Švigir, Cota, Deranja, Mačvanin.

ROVINJ: Fatorić, Ma-lusa, R. Poropat, Preden, Trani, Šetić, Janko, Ive-tić, V. Poropat, Pamić (L), Mostahinić.

Još jedan gorak poraz doživjeli su odbojkaši Ro-

vinja na gostovanju kod Trnja, ekipe koja im oči-to ne leži. Pored toga što je domaćin u 24 sata odi-grao susret s Brodom i do-živio poraz, uspio je slo-miti sastav Rovinja i sad se zakomplicirala situacija u borbi za ostanak.

Preostalo je još jedno kolo u kojem Rovinj u su-botu dočekuje Brod koji ima tri boda više i sad ako Rovinjci žele sačuva-ti ovaj rang natjecanja tre-baju pobjedu 3:0 ili 3:1, jer imaju bolji međusob-

ni omjer s odbojkašima iz Slavonskog Broda.

Bila je to jednosmjer-na ulica u kojoj su igra-či Trnja diktirali igru i bili izuzetno motivirani da pobijede i Rovinjcima zakompliciraju situaci-ju. Pored želje i htijenja, igrači trenera Klaudija Po-ropata nisu mogli učiniti nešto više. Očito su mla-di rovinjski odbojkaši “trn u oku” pojedinim ekipa-ma još od prošle godine kad su izbačeni iz Super-lige.

Ponedjeljak, 06 Ožujak 2017 11:13

OK BROD - OK ROVINJ 0:3

PRVA LIGA ODBOJKAŠA: BROD - ROVINJ 0:3

Do pobjede lakše od očekivanog

Brod - Rovinj 0:3 (15:25, 18:25, 19:25). Dvorana SD Vijuš.

Gledatelja: 50. Suci: Bruno Muha, Bojan Bardić (oba Osijek).

BROD: Jakubiv, Vojak, Gelo, Popović, Martinović, Mandura, Avdgejev, Damjančić, Akšamović, Dorić (L).

ROVINJ: Ivetić, Sponza, Fatorić, Butković, Pamić (L), Preden, Trani, Šetić, V. Poropat, Mostahinić, Džeba.

Nakon mjesec dana rovinjski su odbojkaši ponovo nadigrali momčad Broda što je znak da im leže, bez obzira na to da li se igra u Rovinju ili Sl. Brodu. Rovinjci su se s ovom pobjedom, uz utakmicu više, bodovno poravnali s Trnjem i Brodom. Pored toga što su igrači Rovinja očekivali tvrđu utakmicu u Slavonskom Brodu, do pobjede su došli za sat vremena i lakše od očekivanog. Već u prvom setu su s odličnim prijemom i napadom Rovinjci poveli 7:4 i 18:12, nakon čega nisu više dopustili domaćinu da se razmaše. Nastavili su rovinjski odbojkaši dobrom igrom koju su nosili libero Luka Pamić i Ivan Džeba, bivši igrač Broda, i u drugom setu i još jednom nadmudrili domaćina. Sve pokušaje Broda da učine nešto više u trećem setu igrači Rovinja presjekli su na vrijeme i pored toga što su Brođani vodili ne-koliko puta s 2-3 poena razlike. - Odigrali smo čitav susret dosta disciplinirano i motivi-rano što je na kraju urodilo plodom. Očekivali smo dosta tešku utakmicu, a na kraju je ispalo mnogo bolje od očekivanog i zato moji igrači zaslužuju sve pohvale. Konačno su se pridržavali dogovora da samo igrom možemo doći do željenog rezultata.

Velika prednost bila je na našoj strani, a kako je bilo malo gledatelja, nismo imali pritisak iz gledališta. Konačno smo odigrali susret kako treba s maksimalno zalaganja i bez mnogo pogrešaka - zaključio je trener Klaudio Poropat.

Četvrtak, 02 Ožujak 2017 09:28

Rovinj - Trnje 1:3

ROVINJ - Susret 7. kola 4. skupine: Rovinj - Trnje 1:3 (15:25, 25:20, 19:25, 18:25).

Dvorana Gimnasium. Gledate-lja: 50. Suci: Domagoj Nissner, Dalibor Tota (oba Rijeka).

ROVINJ: Fatorić, Malusa, Sponza, R. Poropat, Preden, Trani, Šetić, V. Poropat, Pamić (L), Matić (L), Mostahinić, Džeba.

TRNJE: Tomljanović (L), Šmitlehner, Rogić, Zeković, Herceg, Leš, Švigir, Cota, Deranja, Mačvanin.

Rovinjski odbojkaši počeli su porazom doigravanje za ostanak. U prvom susretu 4. skupine proveli su se “k’o bosi po trnju” protiv gostiju iz Zagreba koji do sada imaju osam bodova koje su uzeli isključivo Rovi-nju ove sezone. To je znak da Rovinjcima ne odgovara momčad Trnja. Još jednom su odbojkaši Rovinja odi-grali bez motivacije, pa su dosta jeftino prodali svoju kožu protivniku koji je od početka djelovao raspolože-no i motivirano. Susret igrači Trnja otvaraju dobrom igrom i vodstvom 6:1 i 12:4 što je odmah bio znak da domaćina čeka težak posao ako žele doći do bodova. Ova prednost Trnja unijela je dosta nervoze i proizvela dosta grešaka u igri domaćina koji su srljali iz greške u grešku, dok su gosti uzeli sve što im je Rovinj ponudio. Ipak se mala nada probudila kod igrača Rovinja u dru-gom setu kad su poveli 6:4 na serviranje Mostahinića, ali se gosti nisu predavali već su poravnali na 14:14. Preko Trania, Sponze, Fatorića i Mostahinića uspijeva-ju rovinjski igrači učiniti 3-4 poena razlike i izjednačiti u setovima. Na serviranje Vita Poropata domaćin je u trećem setu poveo 3:1, ali su s druge strane odgovorili Herceg, Šmitlehner i Zeković i time preokrenuli rezul-tat u svoju korist, 12:7. U redovima Rovinja je ponovo bilo dosta nervoze, pa je uslijedila nova serija pogre-šaka što su gosti znalački kaznili i još jednom uzeli sve što im je bilo ponuđeno. U posljednjem setu igrači Rovinja smogli su snagu za vodstvo 12:8, ali su gosti uspjeli poravnati na 16:16 i igru okrenuti na svoj mlin za konačnu pobjedu.

Utorak, 14 Veljača 2017 08:24

ROVINJ - Susret 13. kola Prve lige odbojkaša

Dvorana Gimnasium.

Gledatelja: 30.

Suci: Miroslav Adrijani

(Funtana), Dajana Miškulin (Sveti Lovreč).

ROVINJ: Fatorić, Sponza, R. Poropat, Preden, Butković, Trani, Šetić, V. Poropat, Pamić (L), Mati (L), Mostahinić, Džeba.

TRNJE: Šmitlehner, Rogi, Zekovi, Herceg, Matanović, Leš, Šulc, Cota, Tomljanović (L), Mavanin.

Nakon sjajne pobjede protiv Broda pred osam dana, rovinjskim odbojkašima se dogodilo ono čemu su se najmanje nadali pred malobrojnim navijačima za kraj sezone, budući da su u  posljednjem kolu slobodni. Prošli su kao bosi po trnju u ogledu s posljednjom momčadi lige.

Već u startu su gosti poenima Hercega poveli s 3-4 poena razlike i dali do znanja domaćinu što žele. Ipak, poslije dosta pogrešaka igrači trenera Klaudija Poropata dolaze do 18:19, ali na žalost na tome su i ostali, pa gosti uzimaju ponuđeno. U drugom su setu igrači Rovinja posložili svoju igru koja je bila daleko bolja od one protiv Broda i poveli 8:5 i 17:12, a

potom su poenima Džebe i Trania došli do poravnanja u setovima. Nije bilo loše niti na početku trećeg seta kad je Rovinj poveo 8:5 i to je vodstvo držao do 19:17. Nakon toga su gosti svaku loše odigranu loptu iskoristili da u uzbudljivoj završnici dođu ponovno u vodstvo. Početak četvrtog seta pripao je gostima koji su poveli 7:3 i 12:10, nakon čega više nisu dozvolili domaćinu da preokrene rezultat. Velika je šteta što Rovinjci nisu ugrabili ove važne bodove u borbi za ostanak protiv izravnog konkurenta. (Iv. R.)

Utorak, 07 Veljača 2017 10:43

Rovinj - Brod 3:1

ROVINJ - Susret 12. kola Prve lige odbojkaša: Rovinj - Brod 3:1 (25:22, 25:11, 13:25, 25:18).

Dvorana Gimnasium. Gledatelja: 70. Suci: Milan Rajkovi (Rijeka), Miroslav Adrijani (Funtana).

ROVINJ: Fatorić, Janko, Sponza, R. Poropat, Preden, Butković, Šetić, V. Poropat, Pamić (L), Matić (L),

Mostahinić, Deba.

BROD: Damjani, Cibi, Vojak, Popovi, Martinovi, Mandura, Avdgejev, Damjani, Amšamovi, Dori (L).

Već dugo rovinjski odbojkaši nisu prikazali ovako dobru igru ton kojoj je davao Ivan Deba, novo

pojačanje Rovinja. Deba je upravo protiv svoga bivšeg kluba pomogao Rovinjcima da slave u derbiju

začelja i osvoje tri važna boda. Domaći su se u prvom setu odvojili preko Sponze koji je nanizao nekoliko dragocjenih poena za vodstvo 22:18. Potom Rovinj servisima mladog Tonija Šetića i poenima kapetana Vita Poropata dolazi do seta. Nastavlja domaćin dobrim prijemom i još boljim blokom i u drugom setu, pa na semaforu svijetli 17:8. Oštrim servama V. Poropata i poenima Debe ubrzo zaključuju i drugi set u svoju korist. Nakon toga su Rovinjci malo podcijenili goste koji su u treem setu znali iskoristiti sve ponuđeno i smanjili na 2:1. Nakon ovoga se igrači trenera Klaudia Poropata očito malo prestrašili da se ne ponovi susret iz Slavonskog Broda kad su vodili 2:0 i izgubili utakmicu, pa su u četvrtom setu poenima Predena i Debe Rovinj poveli 9:5 i tu prednost držali do kraja. - Odigrali smo jednu dobru utakmicu u kojoj smo se držali dogovora.

Ovi bodovi protiv Broda nam znače dvostruko za doigravanje - rekao je jedan od najboljih u domaćim redovima, Gianluca Sponza. - Igrali smo povezano prijem - napad i u tome smo u potpunosti uspjeli. Nedostajao nam je Paolo Trani, ali smo se u pravo vrijeme pojačali Ivanom Debom koji je osvježio našu igru. Za gubitak trećeg seta sami smo krivi, ali na kraju moramo biti zadovoljni pobjedom protiv izravnih konkurenata u borbi za ostanak - zaključio je Sponza.

Srijeda, 01 Veljača 2017 10:03

Split - Rovinj 3:1

ODBOJKA: PRVA LIGA (M) Split - Rovinj 3:1 SPLIT - Susret 11. kola Prve lige odbojkaša: Split . Rovinj

3:1 (25:14, 18:25, 25:18, 26:24).

Dvorana SC Poljud. Gledatelja: 100. Suci: Špadina i Bujas (oba Šibenik).

SPLIT: Talijan, Grnje, Ćosić, Reljan, Gudelj, Skočić, Zelić, Marić, Karaula, Mar. Šimac, Blaević, Mat. Šimac.

ROVINJ: Ivetić, Fatorić, Janko, Sponza, Preden, Trani, Šetić, V. Poropat, R. Poropat, Matić (L), Mostahinić, Butković.

Nakon sat i pol dobre i zanimljive igre igrači Splita su se revanširali Rovinjcima za poraz u četvrtom kolu. Malo je nedostajalo da igrači trenera Klaudija Poropata izbore peti set. Poveli su Splićani 10:5 i 19:11 te dosta lako osvojili prvi set protiv Rovinjaca u čijim se nogama još “osjećao put”. Ipak, u drugom setu sasvim druga slika na terenu. Igrači Rovinja su se oslobodili pritiska i preko Tranija, Šetića i Sponze poveli 6:3 i 14:7. U tim je trenucima sve u redovima gostiju funkcioniralo besprijekorno i ubrzo je bilo 1:1. Dobro je Rovinj krenuo i u treći set, poveo 4:3, ali su Splićani preko Skočića, Čosića i braće Šimac poveli 9:7 i više nisu ispustili prednost do kraja seta. Posljednji set protekao je u izjednačenoj igri (19:18). Potom domaćin koristi nekoliko pogrešaka u redovima Rovinja za vodstvo 22:18 i kad je izgledalo da je sve gotovo, Rovinjci su se trgnuli i izjednačili na 24:24. No, potom se sreća osmjehnula Splitu koji je osvojio sva tri boda. Rovinju sad predstoje dva uzastopna domaća ogleda, protiv posljednjeg Broda i pretposljednjeg Trnja, u kojima mora tražiti nove bodove.