ŽOK Marina Kaštela – ŽOK Rockwool 3:0

Napisao: - Datum objave: Ponedjeljak, 20 Veljača 2017 13:10

SUPERLIGA ODBOJKAŠICA: ROVINJKE PORAZOM ZAKLJUČILE PRVI DIO

KAŠTELA - Susret 14. kola: Marina Kaštela - Rockwool 3:0 (25:16, 25:16, 25:21). Gradska dvorana Kaštela. Gledatelja: 150. Suci: Joško Perajica, Ante Jurić (oba Kaštel Lukšić).

MARINA KAŠTELA: Ninčević, Botić, Subašić, Božičević (L), Dežulović, Barić, Cvetnić, Uljević, Nikpalj, Vukić, Čurak.

ROCKWOOL: Selimović, E. Ljutić, Udovičić, Šipušić, Chrizmanich, Marić, Ćopić, Kos, Paris (L), Ikanović, Skoko.

Rovinjske odbojkašice odradile su i posljednje gostovanje u prvom dijelu prvenstva. Bez opterećenja su igračice Rockwoola odigrale kod najbolje ženske odbojkaške ekipe u zemlji i unatoč porazu dobro su se držale. Dosta ležernom igrom igračice Marina Kaštela otvaraju susret s 2-3 poena prednosti (10:8 i 19:16) kad u samoj završnici seta do izražaja dolazi kvaliteta domaćina. U drugom setu Rovinjke imaju vodstvo 6:5 i poravnanje 9:9 čemu su pridonijele Selimović, Ćopić i Udovičić, nakon čega su se razmahale Cvetnić, Botić i Uljević te okrenule rezultat u korist domaćina (15:12). Bilo je potom jasno da gošće ne mogu izdržati ovaj tempo igre Kaštelanki. Zanimljivo je da su do sredine svakog seta igračice trenera Samuela Benussia uspijevale parirati domaćinu. Tako je bilo i u trećem setu kad su Rovinjke povele 10:7. Nastavile su istim ritmom i poslije minute odmora jer su vodile 14:11, a prednost su imale i u završnici, 21:19. Ipak iznenađenje, odnosno osvajanje seta protiv lidera im nije uspjelo, jer je Marina Kaštela poravnala na 21:21 i potom krenula prema svojoj 14. uzastopnoj pobjedi. Tako su raspoložene mlade rovinjske snage uz potporu nešto starijih još jednom pokazale da znaju i mogu svakom protivniku zadati dosta glavobolje i nije opravdanje što je domaći trener Milorad Krunić dao priliku igračicama s manjom minutažom.