RK ARENA JADROGRAD - RK ROVINJ

Napisao

RUKOMET: DRUGA LIGA ZAPAD (M)

Arena Jadrograd - Rovinj 26:25

PULA - Utakmica 12. kola: Arena Jadrograd - Rovinj 26:25 (13:15). Dom sportova “Mate Parlov”. Gledatelja: 200. Suci: Luketić i Tomović (oba Rijeka).

ARENA JADROGRAD: Bešter, Jukan 2, Milutinović 2, Šćepanović 7 (1), Kelećija 1, Pišek, Kostadinović 6 (2), To-mašev 3, Fogadić 1, Katović, Sabo 1, Benčić, Simetić, Božnić, Jovanović 3.

ROVINJ: Maroš 2, T. Zarev 7, Perkunić, Bašić 1, Ćopić 1, Popović 10, Puhar, Ðukanović 3 (1), Živolić, Gašpić, Massarotto, D. Zarev 1, Krošnjak, Sošić, Badurina, Čabran.

Sedmerci: Arena Jadrograd 6 (3), Rovinj 1 (1). Isključenja: Arena Jadrograd 8, Rovinj 6 minuta.

Istarski derbi prvih susjeda pripao je Puljanima koji su u posljednjim sekundama susreta preko Matije Šćepanovi-ća došli do pobjede. Veći dio susreta igraći trenera Darija Jagića imali su igru i vodstvo, ali je finiš pripao domaći-nu. Poveli su Rovinjci 5:3 i 12:9 zahvaljujući raspoloženom Tonyju Zarevu i na odmor otišli s dva gola prednosti. I u nastavku susreta igraći Rovinja diktirali su igru, uz vodstvo od dva, tri gola prednosti (20:17 - 48’). Ipak, domaćini su smogli snage i preko igraća i trenera Velimira Tomaševa te Kostadinovića prvo poravnavaju na 21:21, a potom i preokreću rezultat u svoju korist (24:21) u trenucima kad su Rovinjci dosta loše odigrali obranu. U posljednjoj minuti Popović poravnava na 25:25, a u posljednjem napadu Šćepanović zabija za pobjedu domaćih. Za Rovinjce je ovo bila prava uvertira za subotnji derbi u kojem dočekuju drugoplasirani Mornar.