RK ROVINJ - RK MORNAR

Napisao

RUKOMET: DRUGA LIGA ZAPAD (M)

Rovinj - Mornar 32:22

ROVINJ - Utakmica 13. kola: Rovinj - Mornar 32:22 (16:10). Dvorana Valbruna. Gledatelja: 120. Suci: Luketić i Tomović (oba Rijeka).

ROVINJ: T. Zarev 3, Bašić 4, Ćopić 1, Popović 8 (1), Ðukanović 7, Perkunić 4, Gašpić, Massarotto 1, D. Zarev 3, Krošnjak, Sošić 1, Badurina, Čabran.

MORNAR: Liridonu, Oroši 3, Matejčić 5, Ćupić 4, Jurić 2, Mutuši, Britvić (1), Mrakovčić 2, Bilobrk 4 (2), Car, Mijić.

Sedmerci: Rovinj 4 (1), Mornar 4(3). Isklju_enja: Rovinj 6, Mornar 16 minuta. Crveni karton: Oroši (57’).

Derbi kola između trećeplasiranog Rovinja i drugoplasiranog Mornara domaći rukometaši ozbiljno su shvatili i tijekom cijelog susreta igraći trenera Darija Jagića imali su igru i rezultat u svojim rukama. Na početku je bilo dosta nadmudrivanja, kad su gosti jedini put i vodili (2:1 - 8’), ali Rovinjci dosta brzo preko Denija Zareva okreću rezultat u svoju korist. U 24. minuti igrači Rovinja, nakon brzih kontri i golovima Sandija Ðukanovića i Amira Bašića, vode 14:8 i bili su na dobrom putu prema pobjedi. Nastavak susreta u potpunosti je pripao domaćinu koji je čvrstom obranom ukrotio napade protivnika te golovima Nikole Popovića čuvao prednost iz prvog dijela i na kraju stigao do važne pobjede u borbi za vrh ljestvice.