Pikado klub Rovinj-Rovigno

Nedjelja, 14 Lipanj 2020 22:45

THUNDER PRVAK 4. GODINU ZAREDOM !!!

Thunder je postao prvak istarske B-lige u elektroničkom pikadu, nakon što je odlučen prekid prvenstva, te je trenutno stanje na tablici proglašeno konačnim! Istarski pikado savez i klubovi članovi održali su sastanak u vezi nastavka prvenstva nakon što je ono bilo prekinuto zbog epidemije korona virusa. Pošto većiina ekipa nije bila u mogućnosti nastaviti natjecanje, Savez je odlučio prekid prvenstva. 4 kola prije kraja Thunder je imao bod prednosti nad Sovama i tako postao prvakom četvrtu godinu zaredom! Thunder je izborio nastup na završnici prvenstva Hrvatske koje je zbog korona krize odgođeno za jesen.

Nedjelja, 01 Ožujak 2020 21:27

THUNDERU DERBI

U 16. kolu istarske B-lige u el. pikadu odigran je derbi između prvoplasiranog Thundera i drugoplasiranih Sova iz Sovinjaka. Sjajnom igrom Thunder je pobijedio visokim rezultatom 12:4 te 5 kola prije kraja povećao prednost nad Sovama na 4 boda! Faraon je gostovao u Vrsaru i izgubio 13:3 te je i dalje na zadnjem mjestu bez bodova.

Nedjelja, 19 Siječanj 2020 19:32

POČEO 2. DIO PRVENSTVA

U drugi dio prvenstva krenuli su pikadisti. Thunder je u 9. kolu gostovao u Sovinjaku te pobijedio domaćina Sove 10:6, a u slijedećem kolu kao domaćin pobijedio ekipu XXX-Intersport također 10:6! S ove dvije pobjede, Thunder  ima 22 boda, te je zasjeo na 1. mjesto ljestvice s bodom više od drugoplasiranih Sova i 3 više od ekipa Marčanca i XXX-Intersporta. Faraon je u novu godinu krenuo s 2 poraza, 13:3 od Vrsara i 10:6 na gostovanju u Fažani, te se nalazi na zadnjem mjestu bez bodova.

Nedjelja, 27 Listopad 2019 20:21

KRENULA NOVA SEZONA PIKADISTA

U novu sezonu krenuli su rovinjski pikadisti. Obje ekipe iz Rovinja ove godine natjecati će se u istarskoj B-ligi. U 1. kolu novi B-ligaš Faraon gostovao je u Marčani te izgubio rezultatom 12:4. Branitelj naslova prvaka Thunder je sjajno otvorio novo prvenstvo, svladavši kao domaćin Vrsar s visokih 15:1! U 2. kolu Faraon gostuje u Vrsaru, dok Thunder dočekuje Sove iz Sovinjaka.

Utorak, 30 Travanj 2019 01:14

Thunderu 4. mjesto na prvenstvu Hrvatske!

Na završnici državnog prvenstva, proteklog vikenda u Senju, pikadisti "Thundera" osvojili su sjajno 4. mjesto u kategoriji B-ligaša! Prvog dana natjecanja, s 2 uvjerljive pobjede u skupini, te još 2 u nastavku natjecanja, "Thunder" ulazi među 8 najboljih B-ligaša u državi! U nedjelju sjajnom igrom izborene su još 2 pobjede, te slijedi prava drama u utakmici za 3. mjesto. Nakon gubitka 6:2 u prvom dijelu, "Thunder" u drugom dijelu prelazi u vodstvo 8:7 da bi utakmica ipak završila 8:8! Slijedila je odlučujuća igra parova u kojoj su na kraju u dramatičnoj završnici ipak bili bolji igrači MŠ Imperije. Ponovljen je tako uspjeh iz 2015. godine, ali ostaje žal da se u drugom pokušaju nije uspio osvojiti pehar s državnog natjecanja! 26. svibnja "Thunder" će nastupiti u Zagrebu na završnici kupa Hrvatske i to je ujedno kraj natjecateljske sezone.

Nedjelja, 07 Travanj 2019 20:05

FARAONU NASLOV PRVAKA!!!

Pobjedom u zadnjem kolu u Poreču nad ekipom Martela 10:6, Faraon je po 1. put osvojio naslov prvaka istarske C-lige u el. pikadu, te time izborio direktan ulazak u B-ligu u sezoni 2019/2020! Nakon 2 druga mjesta u protekla 2 prvenstva, ove je godine Faraon konstantno bio u igri za prvaka, te je 3 kola prije kraja u derbiju prvenstva pobijedio ekipu Ambasade i zasjeo na prvo mjesto koje je zadržao do kraja. Uz naslov prvaka, izboren je i nastup na državnom prvenstvu 27. i 28. travnja u Senju. Za Faraon su ove godine nastupali: David Lončarević (cap.), Alesandro Parčić, Danilo Čurčić, Franko Ruggero, Slobodan Ikač, Tomislav Ivkošić i Danijel Ruggero.

Nedjelja, 24 Ožujak 2019 11:33

THUNDER PRVAK 3. GODINU ZA REDOM

Pobjedom nad "Fažanom", i istovremenim porazom drugog konkurenta za naslov, ekipe "Sova", 2 kola prije kraj prvenstva pikadisti "Thundera" osigurali su novi naslov prvaka istarske B-lige u el. pikadu! Ovo je 3. godina za redom da naslov prvaka dolazi u Rovinj! U vrlo neizvjesnom prvenstvu, prevladalo je iskustvo i ekipni duh "Thundera", što se vidjelo u nekoliko ključnih utakmica gdje su izborene pobjede nad direktnim konkurentima za naslov.  S 1. mjestom Thunder je izborio pravo nastupa na državnom prvenstvu koje će se održati u Senju 27. i 28. travnja. Za "Thunder" su ove godine nastupali: Davide Bosich(cap.), Luka Matošović, Valter Sponza, Roland Martinčić, Milovan Rabar, Predrag Cindrić, te trener Samuel Benussi.

Srijeda, 03 Listopad 2018 16:53

THUNDER NA ZAVRŠNICI KUPA HRVATSKE

Proteklog vikenda ekipa Thunder je, nakon osvojenog kupa Istre, sudjelovala na 25. završnici kupa Hrvatske u Svetoj Nedelji kod Zagreba. U natjecanju po skupinama nakon poraza od Teama 666 i pobjede nad Lightom, u odlučujućoj utakmici s 3Mom, nakon vodstva od 2:0, ipak upisuju poraz 3:2 te ne uspijevaju izboriti prolaz među 16 najboljih ekipa u Hrvatskoj. U jakoj konkurenciji s ponajboljim igračima el. pikada u Hrvatskoj, završavaju natjecanje na izvrsnom 17. mjestu! Za Thunder su nastupili: Davide Bosich, Luka Matošović, Dražen Stevanović, Roland Martinčić, Valter Sponza, Zoran Burić i Predrag Cindrić.

Ponedjeljak, 04 Lipanj 2018 10:21

PIKADO KLUB NA DRŽAVNOM PRVENSTVU

Thunder i Faraon, obje ekipe pikado kluba su, nakon izborenog prava nastupa kroz prvenstvo, nastupile na završnici prvenstva Hrvatske u elektroničkom pikadu u Matuljima. Nakon prolaska skupine i prvog kola završnice obje ekipe su poražene u borbi za četvrtfinale, te su tako zauzele dva 9. mjesta, u B i C ligi!!! Po prikazanoj igri ekipe su se ravnopravno borile s ponajboljim ekipama Hrvatske, te to predstavlja dodatni motiv za još bolji rezultat na nekom budućem natjecanju! Nakon odličnih rezultata u prvenstvu i dva 9. mjesta s prvenstva Hrvatske, završila je još jedna sjajna sezona za pikado klub "Rovinj-Rovigno"!

Nedjelja, 29 Travanj 2018 17:32

DUPLA KRUNA ZA THUNDER!

Drugu godinu za redom ekipa "Thunder" osvaja duplu krunu!!! Nakon osvajanja prvenstva, u jučerašnjem finalu koje je održano u caffe baru "Faraon" u Rovinju, "Thunder" je sa 4 pobjede iz isto toliko susreta uvjerljivo osvojio Kup Istre! To je ujedno 3. godina za redom da "Thunder" osvaja kup te mu je u trajno vlasništvo pripao veliki prijelazni pehar. Drugo mjesto je osvojila ekipa "Roča", te obje ekipe imaju pravo nastupa na završnici kupa Hrvatske krajem godine. Do kraja sezone ostaje nastup na državnom prvenstvu od 18.-20. svibnja, gdje nastupaju obje ekipe pikado kluba "Rovinj-Rovigno", Thunder i Faraon!